Ford KA to niewielki samochód stworzony do jazdy miejskiej. Model ten jest najmniejszym autem stworzonym przez koncern Forda. Powstał na płycie podłogowej Forda Fiesty IV. Samochód bardzo szybko zyskał ogromną popularność i na dobre zagościł na ulicach europejskich miast. Produkowany jest od 1996 roku, a obecnie możemy kupić już III generację – Forda KA+.

Kto doceni Forda KA?

Fork Ka, www.ford.pgd.pl

Ten najmniejszy model oferowany przez Forda, najbardziej upodobała sobie płeć piękna. Panie doceniają przede wszystkim jego: niebanalny wygląd, rozmiar i pojemność (zarówno silnika, jak i bagażnika). Tym samochodem bardzo łatwo jest zaparkować, nawet na zatłoczonym parkingu przed galerią, a zwrotność pojazdu to przysłowiowa „kropka nad i” listy jego zalet. Ponadto auto jest bardzo ekonomiczne, dynamiczne i daje dużą przyjemność z jazdy i prowadzenia.

Ford KA, bardzo wielu kierowców może wspominać z sentymentem, gdyż jest on bardzo często wybierany, jako pierwszy samochód dla młodego, początkującego kierowcy. Auto doskonale sprawdzi się także w mieście, na trasie oraz będzie idealnym wyborem, jeśli szukamy pojazdu na dojazdy do pracy. Dla singli i par będzie to idealne rozwiązanie – z przodu jest dużo miejsca. Niestety tylne siedzenia mają tej przestrzeni znacznie mniej, dlatego nie poleca się tego modelu dla rodzin.

Ekonomiczność i inne zalety – Ford Ka

Ford KA forum, www.ford.pgd.pl

Ford Ka, to bardzo ekonomiczny samochód, co bez wątpienia jest jego największą zaletą. Silnik benzynowy o  pojemności 1.2 litra  i mocy około 70-80 KM zapewnia bardzo niskie zużycie paliwa. Nowe modele Forda KA+posiadają funkcję Auto-Start-Stop, która automatycznie wyłącza silnik, gdy samochód stoi na światłach lub w korku. Ponadto aerodynamiczna linia nadwozia, a także opony o niskim oporze toczenia również redukują spalanie. W zależności od serii i wersji, na którą się zdecydujemy, Ford Ka może być wyposażony w szereg inteligentnych technologii, które sprawią że jazda tym kompaktowym autem będzie jeszcze przyjemniejsza. Konstruktorzy zadbali również o szereg rozwiązań, czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów np. system monitorowania ciśnienia w oponach czy elektroniczny system stabilizacji toru (ESC). Więcej informacji i opinii użytkowników znajdziemy na Ford KA forum np. https://www.motofakty.pl/samochody/opinie/ford/ka/.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.ford.pgd.pl

By Marek

Dodaj komentarz