paczki

paczkiRozwój usług kurierskich umożliwił ludziom szeroki zakres opcji dotyczących nadawania paczek. Jednak która z nich jest najlepsza? Czy wygodniej nadawać paczki przez kuriera, czy może Paczkomatem?

Nadanie paczki przez kuriera

Wybór metody nadawania przesyłek zależy w głównej mierze od preferencji. Za każdą z opcji stoją pewne zalety i wady. Jednym ze sposobów wysyłania paczek jest nadanie ich przez kuriera. Dużą wygodę podczas tego procesu zapewnia Manager Paczek InPost. Jak nadać paczkę przez kuriera? Wystarczy podać dane odbiorcy oraz gabaryty paczki w panelu „Wyślij przesyłkę”, a następnie wygenerować odpowiednią etykietę. Po jej utworzeniu aplikacja poda Ci dokładną cenę wysłania przedmiotów. W opcjach nadania paczki wyświetlanych na stronie wybierz „Utworzę zlecenie odbioru”. Następnie wystarczy jedynie doładować konto InPost i kliknąć przycisk „Opłać, wydrukuj i wyślij”. Nadanie przesyłki w ten sposób zwalnia Cię z obowiązku własnoręcznego dostarczenia paczki do najbliższego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Co więcej, jeśli złożysz zamówienie do godziny 12, kurier odbierze je jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu odbiorca będzie mógł spodziewać się swojej przesyłki już nazajutrz. Przed przyjazdem kuriera pamiętaj o solidnym zapakowaniu paczki – delikatne przedmioty najlepiej owinąć folią bąbelkową i zastosować wypełnienie.

Jak najtaniej nadać paczkę?

Zdecydowanie najtańszym sposobem nadania paczki jest skorzystanie z usług Paczkomatów InPost. Za paczkę o wadze 25 kilogramów zapłacisz jedynie 12,99. Jednak nie sama cena przemawia za tą metodą wysyłania paczek. Urządzenia InPost nie wymagają żadnego kontaktu z innym człowiekiem, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii koronawirusa. Proces nadawania przesyłki nie różni się zbytnio od wyżej opisanego. Zamiast opcji „Utworzę zlecenie odbioru” należy wybrać „Nadam przesyłkę w Paczkomacie”. Możesz nadać przesyłkę także z poziomu swojego telefonu. Aplikacja InPost dostępna jest w App Store, Google Play i Huawei AppGallery. O jej jakości mogą świadczyć choćby 3 wygrane nagrody Mobile Trends Awards.

Paczkę z wydrukowaną etykietą należy następnie zabrać do wyznaczonego przez stronę urządzenia. Na jego ekranie musisz kliknąć ikonę ze strzałką „Nadaj” i podążać za pojawiającymi się wskazówkami. Paczkomaty InPost w odróżnieniu od standardowych usług kurierskich dostępne są 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu bez problemów wyślesz swój pakunek, nawet jeśli cały dzień przebywasz poza domem. Nie można ukryć, że wygoda i niska cena, to dwa najważniejsze czynniki, dzięki którym coraz więcej ludzi korzysta z Paczkomatów.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, kwestia „najwygodniejszej” metody nadawania paczek zależy w głównej mierze od preferencji poszczególnych klientów. Jednym zdecydowanie bardziej odpowiada wysłanie przesyłki bez wychodzenia z domu, drugim krótki spacer do najbliższego Paczkomatu.

By Marek

Dodaj komentarz