Ranger podczas jazdyhttp://www.ford.pl/

Praca za kółkiem do najlżejszych nie należy, ale kiedy prowadzi się auto naszpikowane praktycznymi rozwiązaniami wspomagającymi kierowcę podczas jazdy, ulgę można poczuć od razu. Ci, którzy w pick-upach widzieli dotąd jedynie auta terenowe, mogą być zdziwieni jak bardzo Ford Ranger Wildtrak przystosowany jest do jazdy zarówno po mieście jak i po dłuższych trasach poza miastem. Inteligentne systemy w jego wnętrzu czynią z niego najciężej pracujący pick- up na świecie. Wszystko oczywiście po to, by Tobie pracowało się z nim lżej.

Ford Ranger pasażer
http://www.ford.pl/
  • Ford SYNC 2 to zaawansowany system obsługi głosowej, dzięki któremu kierowca po wypowiedzeniu prostego polecenia włączy i wyłączy odtwarzacz, odbierze rozmowę telefoniczną, ściszy lub rozgłośni ulubioną piosenkę w radio, a nawet poda współrzędne do nawigacji czy uruchomi klimatyzację. Wszystkie te urządzenia można obsługiwać bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od toru jazdy.
  • Inteligentny tempomat pozwala na utrzymanie stałej prędkości jazdy. Czujniki same wyczują moment zbliżania się do samochodu poprzedzającego i zwolnią tempo jazdy, by po wyminięciu lub zniknięciu przeszkody wrócić do ustawionych wcześniej parametrów jazdy.
  • napęd na 4 i na 2 koła Ford
    http://www.ford.pl
  • Ostrzeżenie przed kolizją jest to funkcja polegająca na sygnałach dźwiękowych i graficznych pojawiających się zawsze, gdy czujniki wychwycą zagrożenie potencjalną kolizją z pojazdem znajdującym się z przodu. Co więcej, jeśli kierowca nie zareaguje od razu, system zwiększy czułość układu hamulcowego, tak by hamowanie w ostatniej chwili przyniosło lepszy efekt.
  • Shift-On-The-Fly umożliwia przechodzenie w trakcie jazdy z napędu na 4X4 High używanego w terenie na napęd 4X2 po wjechaniu na normalną drogę albo na napęd 4X4 Low, gdy wjedziemy w teren o naprawdę trudnych warunkach.

Na tym wcale nie kończy się lista udogodnień w modelu Ford Ranger Wildtrak. Pełną informację na temat inteligentnych systemów Rangera Wildraka znajdziesz tutaj: http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/NowyRanger

By Marta

Dodaj komentarz