gadżety z Gwieznych Wojen
http://www.microsoft.com/

Chyba żadna inna produkcja filmowa nie uruchomiła tak wielkiej lawiny produktów i gadżetów zalewających rynki na całym świecie. Ich sprzedaż ma się świetnie mimo, że od nakręcenia ostatniego epizodu z serii mijają właśnie 32 lata. Przypomnijmy : „Powrót Jedi” nakręcono 25 maja 1983, choć wielu fanom Gwiezdnych Wojen oglądających wciąż od nowa wszystkie powstałe do tej pory 6 filmów wydaje się jakby to było wczoraj. 🙂

Pomysłowi gadżeciarze

hełm Vadera
http://www.coolest-gadgets.com/

Może dzieje się tak również dlatego, że producenci bez przerwy nakręcają sprzedaż gadżetów, jako żywo wyciągniętych ze statku kosmicznego na planie Star Wars. Niezliczona ilość modeli klocków lego pozwalających odtworzyć w najmniejszych szczegółach międzygalaktyczne promy. Elementy stroju bohaterów jako kostiumy na Haloween czy bal karnawałowy. Wreszcie sprytne maszynki i urządzenia, takie jak ładowarki do telefonów w kształcie robota R2-D2, lampka świecąca niczym miecz Jedi albo toster z hełmu Vadera, to tylko niektóre przykłady produktów z logo Star Wars.

Nowe inspiracje

gadget Przebudzenie Mocy
www.yahoo.com/tech

 

Pomysłów na produkcję nowych gadżetów z logo Star Wars nie zabraknie. Oto na 18 grudnia 2015 roku planowana jest premiera filmu „Przebudzenie Mocy”mającego stanowić wielki come back sagi. Oprócz tego epizodu w najbliższych latach czekają nas jeszcze premiery pięciu kolejnych, całkiem nowych produkcji. Aż trudno sobie wyobrazić jak wiele nowych inspiracji będzie można czerpać z przedstawionych na ekranie przygód. Zwłaszcza, że przez ostatnie 30 lat technika poszła znacznie do przodu. Możemy zatem spodziewać się niesamowitych efektów specjalnych na ekranie, a później ich odwzorowania w gadżetach wypuszczanych masowo na rynek. Już dziś firma Sphero ma w swojej ofercie miniaturę jednego z bohaterów „Przebudzenia Mocy,” a mianowicie droida BB-8 za jedyne 150 dolarów (sprawdźcie sami na yahoo.tech)

źródło obrazka wyróżniającego: www.microsoft.com

By Marta

Dodaj komentarz