Łazienka to miejsce w którym spędzamy niewiele czasu w ciągu dnia. Jednak łazienka to miejsce, które musi być wygodne dla każdego z nas niezależnie od swojej powierzchni . Zazwyczaj łazienki są wyposażone w wannę lub prysznic. Ci szczęściarze którzy dysponują dużą powierzchnią lub dwoma łazienkami mogą mieć zarówno wannę jak i prysznic. Nowoczesna łazienka musi łączyć ze sobą funkcjonalność oraz ładny wystrój, a do tego powinna być łatwa w sprzątaniu.

Bateria niezbędny element łazienkowycat-1052060__180

Wydawać by się mogło, że to wanna lub kabina prysznicowa jest najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza łazienki. Jednak cóż nam po wannie lub brodziku i kabinie jeśli woda nie ma skąd popłynąć. Dlatego też bardzo ważnym i istotnym elementem w każdej łazience jest bateria prysznicowa, wannowa lub umywalkowa. Niekiedy koszt takiej baterii przewyższa koszty wanny lub kabiny, umywalki. Podczas zakupu baterii łazienkowych koniecznie należy zwracać uwagę na ich funkcjonalność, a nie tylko na design. Baterie muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort użytkowania podczas codziennych kąpieli.

Bateria wannowa

Baterie wannowe lub wannowo-natryskowe producenci wyposażają w coraz to bardziej innowacyjne funkcje. Bez dwóch zdań jedną z najważniejszych funkcji takich baterii jest moduł termostatu, który służy nie tylko do precyzyjnego ustawienia temperatury wody, ale także na najprzyjemniejszy dla nas lub pożądany w danym momencie poziomie. Taki moduł chroni przed poparzeniem, co doceniają rodzice małych dzieci. Kolejne, dodatkowe i wielce doceniane funkcje nowoczesnych baterii łazienkowych to np. ograniczenie szumu wody, czy też dostosowanie pracy baterii do skoków wahania ciśnienia w instalacji wodnej. Coraz więcej osób decyduje się na zakup baterii wannowych z ogranicznikiem przepływu, który zmniejsza strumień wody. Takie rozwiązanie jest ekologicznie i ekonomiczne.

Bateria prysznicowa

shower-1502736__180

Baterie prysznicowe zwane także natryskowymi powinny posiadać te same funkcje co baterie wannowe. Jednak oprócz termostatu, blokady bezpieczeństwa oraz głowicy eko i reduktorowi szumów, nowoczesne baterie prysznicowe powinny posiadać możliwość różnicowania typu i natężenia strumienia wody. Podczas wyboru baterii natryskowych należy szczególną uwagę zwrócić na łatwość sterowania poszczególnymi elementami systemu, gdyż to właśnie od nich w dużej mierze będzie zależał komfort użytkowania. Koniecznie należy przyjrzeć się także rozwiązaniom ułatwiającym konserwację armatury, czyli usuwanie osadu. Kamień nie tylko szpeci powierzchnię dźwigni i wlewek, ale także uszkadza powierzchnię i zatyka otwory wylotowe. Dlatego też wybierajmy te rączki i głowice, których konstrukcja pozwala na szybkie pozbycie się osadów i zabrudzeń. Szeroki wybór baterii łazienkowych znajdziemy na: https://www.praktiker.pl/produkty,994/baterie-lazienkowe.html

By Marek

Dodaj komentarz