W ostatni dzień października, czyli popularne Halloween, poruszamy straszny temat, a mianowicie temat wampirów. Nie będzie to rzecz o krwiopijczych bestiach, lecz o wampirach energetycznych, które przybierają ludzką postać i wysysają z nas dobrą, pozytywną energię. O ile istnienia wampirów wypijających krew z tętnicy szyjnej nikt nie udowodnił , to o istnieniu wampirów energetycznych wypowiadają się naukowcy i lekarze. Takie wampiry są niestety aktywne przez cały rok, we dnie i w nocy. Woda święcona, wianek z czosnku i ołowiane kule, krzyż czy nawet osikowy kołek nie załatwią sprawy. Z wampirami energetycznymi trzeba walczyć w inny sposób.

Kim jest wampir energetyczny

blood-1296035__180

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu na swojej drodze spotkał wampira energetycznego, w którego obecności stracił dobry humor i pozytywną energię. Po spotkaniu z taką bestią w ludzkiej postaci czujemy się przygnębieni, rozkojarzeni, a nawet rozzłoszczeni. Towarzyszyć może nam nawet uczucie wyczerpania emocjonalnego. Ofiary wampirów energetycznych mogą wykazywać niepokojące symptomy np. użalanie się nad sobą, utratę poczucia własnej wartości i wahania nastroju. Dlatego też nie zaleca się częstych kontaktów z osobami, które emanują złą energią i próbują wyssać ją z innych. Oczywiście zerwanie kontaktów wydawałaby się najprostszą metodą walki z wampirem, ale bardzo często takie osoby są naszymi współpracownikami, lub członkami rodziny. W takich sytuacjach należy umieć się bronić, ale żeby wiedzieć jak robić to skutecznie, należy poznać rodzaje wampirów energetycznych.

Rodzaje wampirów

Wampir kontroler – ta bestia ma opinię na każdy temat i wie co jest najlepsze dla otoczenia, również dla Ciebie. Wytyka najmniejsze niepowodzenia i błędy, udziela porad, lecz niestety nie widzi swoich porażek, a absolutnie nie przyjmuje krytyki. Aby móc żyć z takim wampirem krytykantem nie można się z nim kłócić, szczególnie jeśli chodzi o mało znaczące sprawy. W ważnych życiowych decyzjach, stanowczo należy powiedzieć takiej osobie, że Twoje życiowe wybory są Twoją indywidualną sprawą.

Wampir narcyz- ten rodzaj wampira energetycznego pragnie podziwu. Nieustannie chce być w centrum zainteresowania, a jego zadnie i opinia jest najważniejsza. Nie brak mu inteligencji i błyskotliwych odpowiedzi, ciężko się z nim zaprzyjaźnić. Aby uniknąć rozczarowania taką osobą najlepiej nie nawiązywać z nią żadnych bliższych relacji.

Wampir krytykant- to osoba, która czuje się upoważniona do pomniejszania Twoich zasług oraz osądzania postępowania. Nigdy nikogo nie pochwali, nie docenia starań, czeka na popełnienie błędów, a wtedy chełpi się i wywyższa. W tym przypadku wskazany byłby atak, jednak wobec takich osób należy zastosować inną taktykę, a mianowicie podziękowanie za dobre rady.

Wampir ofiara – taka osoba wyjątkowo potrafi osłabić nawet człowieka o stalowych nerwach. Ofiara uważa, że cały świat jest przeciwko niej. Uwielbia się nad sobą użalać, a marudzenie i narzekanie jest ulubioną pasją wampira ofiary. Kiedy już jesteśmy skazani na kontakt z taką osobą najlepiej jest jej przytakiwać, przyznać rację, poklepać po ramieniu.

Wampir rozłamowiec – to bardzo specyficzna osoba jednego dnia jest Twoim najlepszym przyjacielem, po to aby kolejnego dnia móc  Cię atakować. Rozłamowiec bardzo łatwo się obraża i nie potrafi współpracować nawet gdy liczysz na jego pomoc, szuka również powodów do konfliktów. W kontaktach z taką osobą należy wyznaczać granice i skupiać się na celach przy których musicie razem pracować.

the-witch-525958_960_720

Z racji Halloween życzymy aby takich wampirów energetycznych w naszym otoczeniu było jak najmniej.

 

By Marek

Dodaj komentarz