Magnez to niezwykle ważny dla organizmu pierwiastek, bez którego nie jesteśmy właściwie funkcjonować. Zazwyczaj pierwsze i subtelne objawy niedoboru magnezu w organizmie są przez nas niezauważalne i ignorowane. Z pozoru brak magnezu nie jest poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia jednak jego długotrwały niedobór połączony z niewłaściwą dietą i stresującym trybem życia może nam poważnie zaszkodzić.

Znaczenie magnezu w organizmie

Magnez jest niezwykle cenny i potrzebny dla naszego prawidłowego funkcjonowania, gdyż odpowiada za aktywowanie ponad 300 enzymów niezbędnych do procesów życiowych naszych komórek. Ponadto magnez wspiera układ odpornościowy i wydolność systemu nerwowego, a także układu kostnego, trawiennego i krążenia. Magnez jest także potrzebny do syntezy kwasów tłuszczowych, zapobiega poronieniom, a do tego odmładza, odpręża, zmniejsza ciśnienie krwi i zapobiega arytmii serca. Dlatego gdy zaczyna brakować nam magnezu organizm zaczyna zawodzić nas na różnych płaszczyznach.

Objawy niedoboru magnezu w organizmie

Objawy niedoboru magnezu w organizmie najczęściej kojarzone są z drganiem powiek czy dłoni, zmęczeniem i znużeniem, skurczami i drganiem mięśni. Jednak objawów niedoboru jest znacznie więcej. Kiedy nasz organizm potrzebuje magnezu może odczuwać kołatanie serca, a także bólem za mostkiem, który zazwyczaj kojarzony jest z zawałem serca. Brak tego pierwiastka jest też przyczyną łamliwości paznokci i wypadania włosów, osłabieniem, alergią, rozchwianiem psychicznym. Osłabienie organizmu i często powracające infekcje są także objawem niedoboru magnezu w organizmie. Więcej informacji o przyczynach i objawach możemy przeczytać: https://www.magneb6.pl/objawy%20niedoboru%20magnezu/czynniki-wplywajace-na-magnezu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

By Marek

Dodaj komentarz