Volvo XC90 to zdobywca najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych w kategorii SUV-ów. I ten fakt nie powinien dziwić nikogo, gdyż XC90 to połączenie mocy, niezawodności, bezpieczeństwa i luksusu. Volvo słynie z tego, że jest nie tylko bezpieczne ale i wygodne. Każdy kto chociaż raz podróżował autem tej marki doskonale wie o czym mowa.

Za co został doceniony SUV Volvo XC90

Volvo XC90 zostało docenione jako samochód terenowy, duży SUV, auto luksusowe oraz premiera motoryzacyjna w 2014 roku. Ten model pokochali nie tylko polscy miłośnicy motoryzacji, ale również mieszkańcy 12 innych europejskich krajów oraz Chin, Meksyku i Brazylii o czym świadczy nagroda Best Cars 2016 przyznawana przez magazyn „Auto Motor i Sport”.  W 2014 roku został uznany jako najlepszy samochód roku przez użytkowników portalu Onet. W 2016 roku został też uznany za najlepszy samochód flotowy jako „auto dla prezesa”, a rok wcześniej XC90 zdobyło Złoty Bell – statuetkę Mobility Trends za technologiczny samochód roku 2015.

Moc, luksus i bezpieczeństwo

Systemy bezpieczeństwa opracowywane przez konstruktorów od  Volvo są wzorem dla innych koncernów samochodowych i tak samo jest w XC90. Volvo jest nie tylko bezpieczne dla kierowców i pasażerów ale i również dla środowiska naturalnego pomimo zwiększenia mocy silnika i innych układów, a do tego kolejnym plusem jest niezwykle ekonomiczna jazda jak na tak duży samochód i pojemności silników. Całość luksusowego i niezwykle wygodnego wnętrza została ukryta pod dynamiczną lecz elegancką linią nadwozia. Aby przekonać się jak wygląda najnowsze Volvo Xc90 trzeba zajrzeć na stronę: https://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc90, a następnie umówić na jazdę testową.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.volvocars.com

 

By Marek

Dodaj komentarz