dzieci w kostiumach Jackie & JFKhttp://americanapparel.tumblr.com/

Zdaję sobie sprawę, że większość z Was ma już dosyć wszechobecnej kampanii prezydenckiej i zaczyna się łapać na wypatrywaniu jej haseł nawet na produktach spożywczych w lodówce. Wybaczcie mi zatem, że kolejny raz Wam o niej przypomnę, choć na moje usprawiedliwienie mam to, że nie chcę wcale mówić o samych Kandydatach ani o Ich programie, ale raczej o tych które stoją stoją w ich cieniu, a nierzadko z tego cienia spektakularnie wychodzą, czyli o Ich Pierwszych Damach.

wsparcie rodziny
http://tsminteractive.com/

Marketing rodzinny

Strategie wykorzystywane po to, by w jak najkorzystniejszym świetle przedstawić Kandydata, a jednocześnie pognębić jego Rywali mogą być ciekawym materiałem do badań marketingowych. W wyścigu po Najwyższy Urząd w Państwie Kandydaci posiłkują się nawet swoimi najbliższymi, żeby ocieplić swój wizerunek i zbliżyć się w ten sposób do Wyborców. W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi:-) Obserwując relacje rodzinne ewentualnego Prezydenta także wyrabiamy sobie o nim zdanie.

Pierwsza, czy raczej ostatnia

Jednak Pierwsza Dama nie zawsze jest oficjalną partnerką życiową Prezydenta. Zdarza się, że wcale nie jest jego żoną, ale to raczej przejść może tylko wśród kochliwych Francuzów albo praktycznych Niemców niż u nas czy w zawsze poprawnej politycznie Ameryce. Pamiętajmy także o możliwości odwrócenia ról; choć my po pierwszej turze straciliśmy tą szansę odsyłając na zieloną trawkę jedyną Kandydatkę na Prezydenta. Gdyby jednak założyć, że osiągnęłaby swój cel, to Jej partner życiowy mógłby być nazywany Pierwszym Dżentelmenem.

elegancka kobieta
http://dailyplateofcrazy.com/

Rola Pierwszej Damy

Partnerka (partner) życiowy Głowy Państwa może mieć różne obowiązki w różnych krajach. W Polsce zazwyczaj mamy okazję widywać Prezydenta w towarzystwie Pierwszej Damy podczas ważnych ceremonii i uroczystości państwowych, a także podczas powitania delegacji zagranicznych. Razem wyjeżdżają za granicę z oficjalnymi wizytami. Tylko od charakteru i inicjatywy Pierwsze Damy zależy, czy wykorzysta swoją pozycję do promowania różnych akcji charytatywnych i społecznych, a także do udziału w imprezach kulturalnych.

By Marta

Dodaj komentarz