Marzeniem każdego posiadacza telefonu komórkowego jest z pewnością nie kończąca się bateria. Niestety są to tylko nierealne marzenia (myślę jednak, że do czasu) i lepiej mieć zawsze pod ręką power bank lub ładowarkę, której będziemy mogli użyć, gdyż bateria w telefonie zacznie „padać”. Zatem każdy z nas musi wiedzieć jak oszczędzać baterię w telefonie, aby mogła posłużyć nam jak najdłużej.

1. Zmniejsza jasność ekranu

Automatyczna jasność ekranu w naszych smartfonach jest bardzo przydatną funkcją, która jednak wymusza czujniki do ciągłego wykrywania warunków oświetleniowych. Chcąc przedłużyć żywotność baterii i jej wytrzymałość, trzeba przejść na ręczne ustawienie jasności ekranu na około 50%. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność, że telefon nie marnuje baterii na zbędne rozświetlanie pikseli.

2. Ograniczenie pobierania danych w tle i automatycznych aktualizacji

Jak oszczędzać baterię w telefonie korzystając z aplikacji? Wystarczy przejść do funkcji ograniczenia pobierania danych w tel, które znajdują się w ustawieniach systemowych. Sami musimy ocenić, które aplikacje w naszym smartfonie zużywają najwięcej danych. W telefonie należy też wyłączyć funkcję automatycznych aktualizacji, które wyszukują i instalują się same. Wyłączać należy też nie używane metody łączności takie jak np. GPS, LTE, czy Bluetooth. Trzeba zdawać sobie sprawę, że aplikacje i technologie skracają czas pracy baterii o kilka godzin, na jednym jej cyklu ładowania.

3. Sposób ładowania telefonu

Oszczędzanie baterii w telefonie wiąże się nie tylko ograniczaniem używania aplikacji oraz zmianą jego ustawień. Bardzo ważny jest również sposób ładowania. Nie można dopuszczać do całkowitego rozładowania, ładowarkę lub power bank należy podłączyć gdy telefon wyświetli nam komunikat lub zacznie migać ikonka baterii. Do ładowania telefonu warto zdjąć ochronne etui, czy pokrowiec, aby bateria się nie przegrzała. Ładowarkę odłączamy od razu po naładowaniu baterii w 100%, nie pozostawiamy podłączonego telefonu np. na całą noc. Podczas ładowania unikajmy też korzystania z telefonu. Bateria telefonu rozładuje się też szybciej jeśli używamy go na mrozie, o czym zimą warto pamiętać.

 

By Marek

Dodaj komentarz