Opakowania kartonowe

Produkty dostępne w powszechnej sprzedaży rzadko kiedy znajdują się w luźnej postaci. O wiele lepszą opcją jest umieszczenie ich w specjalnych opakowaniach. Dziś, kiedy odchodzi się od plastiku we wszelkiej postaci nieprzypadkowo stawia się na opakowania wykonane z kartonu. Czym cechują się poza byciem eko?

Wymiar nie tylko praktyczny

Regularny kształt to z wielu powodów najbardziej pożądany we współczesnym świecie kształt opakowania. Nie dość, że ułatwia to sam proces sortowania, to takimi pudełkami o wiele łatwiej zagospodarować sklepową przestrzeń. Z wielu powodów prostopadłościany te wykonano z kartonu. Świat posunął się w ostatnich dekadach wyraźnie do przodu, jednak nie wymyślono do tej pory nic lepszego niż odpowiednio gruba warstwa papieru, będąca w stanie wytrzymać znacznie więcej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Opakowania kartonowe
Tendencja w postaci odchodzenia od opakowań plastikowych na rzecz kartonowych z pewnością nadal będzie się utrzymywać. Bycie ekologicznym w obecnych czasach to jeden z czołowych trendów, na których wiele przedsiębiorstw buduje swój marketing. Poza tym ciekawy design kartonowych pudełek sprawia, że już same w sobie zaczynają budzić zaciekawienie i pożądanie u konsumentów. O ile designerzy wykorzystają potencjał tkwiący w często dużej powierzchni pudełek, to szanse na wykręcenie dobrych wyników sprzedażowych staną się jak najbardziej realne.
W zależności od mających się znaleźć wewnątrz przedmiotów opakowania kartonowe siłą rzeczy muszą się od siebie różnić. Oczywiście chodzi nie tylko o sam rozmiar, ale także grubość papieru oraz inne, często bardzo istotne detale. Poza tym opakowania same z siebie mogą być pudełkami ozdobnymi o niezaprzeczalnych walorach estetycznych. To właśnie w czymś takim wręcza się np. upominki okolicznościowe.

Szeroki wachlarz zastosowań

Nie samą ekologią producent jednak żyje i trzeba mieć to na uwadze, że karton z wielu względów okazał się najlepszym tworzywem dla pudełek do wielu najpopularniejszych produktów dostępnych obecnie w sklepach. Począwszy od niewielkich opakowań na lekarstwa, kończąc na przepastnych rozmiarów pudełkach na sprzęt typu telewizory LED. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych upodobań, bo producentów będących w stanie stworzyć każdy projekt opakowania z kartonu nie brakuje także w Polsce. Więcej informacji na temat bieżącej oferty jednego ze wspomnianych przedsiębiorstw można znaleźć na stronie: https://minipak.pl/.
Ilość różnych pudełek dostępnych bezpośrednio u producentów może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. W praktyce lepiej mieć tak duży wybór, niż być jego zupełnie pozbawionym. Zależnie od tego, z jaką branżą mamy do czynienia, tym różny będzie wygląd pudełek. Kartonowe opakowania na leki z reguły mają wyjątkowo atrakcyjną prezencję, wyraźne oznaczenie wizualne, a także stosowną informację wytłoczoną Alfabetem Braille’a.

Z kolei opakowania na sprzęt AGD niekoniecznie muszą mieć nie wiadomo jak atrakcyjny design. Produkty w nich umieszczone mają być przede wszystkim bezpieczne, ponieważ nierzadko muszą przebyć długą drogą od fabryki, poprzez magazyn, kończąc na adresie prywatnym klienta sklepu. Gruba warstwa kartonu chroni sprzęt w połączeniu ze styropianem przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Wśród innych opakowań stworzonych z grubszej warstwy papieru należy wyróżnić także te na potrzeby reklamowe, fasonowe, klapowe, czy z przeznaczaniem na żywność. O ich finalnym wyglądzie z reguły decyduje sam klient. Dobry producent jest w stanie z reguły dostarczyć bardziej wymagającym gotowy projekt zgodnie z najnowszymi kanonami w tej branży.

Opakowania jeszcze nigdy dotąd nie miały tak istotnego znacznie od strony marketingowej. Dziś liczy się to nie tylko z czego je wykonano, ale także sam pomysł i niebanalny design. Wybierając producenta kartonowych pudełek z pewnością warto postawić na markę znającą wspomnianą branżę od podszewki i doskonale rozumiejącą potrzeby współczesnego klienta.

By Marek

Dodaj komentarz