Periscope – prywatna transmisja na żywo

Robienie audycji z własnego życia może być ekscytujące dla wszystkich lubiących dzielić się własnymi przeżyciami. Z kolei oglądanie tego typu transmisji także może znaleźć swoich zwolenników, o ile nie będzie im przeszkadzać czasem kiepska jakość obrazu i dźwięku oraz niezbyt wartka akcja, a czasem też bariera językowa. Periscope, to aplikacja na smartfony, którą wykorzystać można do zabawy, ale też do poważniejszych celów.

działanie periscope

http://qz.com/

Nadawanie transmisji na żywo

Transmisje na żywo może nadawać każdy, kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację Periscope. Grono jego odbiorów także musi posiadać tę aplikację na swoich urządzeniach mobilnych. Transmitujący, za pomocą specjalnych funkcji, decyduje o tym, czy nadaje publicznie czy dla określonej liczby osób. Oprócz grup przyjaciół czy rodzin, które umawiają się na tego typu transmisje ilekroć nie mogą uczestniczyć osobiście w wydarzeniach z udziałem jednego z ich członków, Periscope może być używana także przez profesjonalistów. Na przykład osoby prowadzące działalność artystyczną, mogą w ten sposób pokazywać szerokiej publiczności swoje występy life i je zdobywać popularność. Transmisje mogą służyć też jako materiał szkoleniowy i pokazywać niektóre procesy produkcyjne lub serwis maszyn pracownikom innych oddziałów fabryk.

Oglądanie transmisji na żywo

Oglądanie transmisji przez publiczność jest natychmiast rejestrowane w aplikacji Periscope. Transmitujący widzi liczbę oglądających oraz może odbierać od nich komentarze, a także „polubienia”. Dość nowym zjawiskiem jest wyznaczanie zadań autorom transmisji. Tak właśnie bawią się nastolatki puszczając transmisje z nudnych lekcji i podejmując się zadań zadawanych im przez komentatorów. Oczywiście nikt nie łudzi się, że będą to polecenia typu „Ucz się pilnie!” tylko zupełnie inne, zachęcające raczej do ożywienia nieco akcji. Zjawisko zyskało tak duży zasięg, że stało się prawdziwą udręką niektórych nauczycieli i wykładowców.  Poprzez zablokowanie wybranych odbiorców można pozbyć się niechcianych komentarzy.

Podsumowując;  możliwości Periscpe są interesujące, trzeba tylko wiedzieć,  jak właściwie je wykorzystać.

źródło obrazka wyróżniajacego: http://qz.com/

Pin It

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.