testy lekówhttp://www.rynekzdrowia.pl/

Gdyby skuteczność  leków mogła być tożsama z ich zaawansowaniem technicznym, dziś osiągalibyśmy wspaniałe wyniki w przywracaniu chorych do zdrowia. Wciąż opatentowane są nowe technologie wytwarzania leków, a liczba wynalazków w dziedzinie medycyny zdaje się stale wzrastać. Jak dotąd nie wynaleziono jeszcze patentu na zdrowie, jednak wszystko wskazuje na to, że  jesteśmy na dobrej drodze.

testy leków
http://www.rynekzdrowia.pl/

Genialne wynalazki w medycynie

Jak ważna jest rola postępu w medycynie wie każdy z nas. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że choroby uznawane jeszcze niedawno za niewyleczalne, dziś udaje się pokonać z pomocą nowoczesnych terapii, operacji oraz leków.  O doniosłości wynalazków medycznych świadczyć może także przyznawana corocznie nagroda Nobla  w tej dziedzinie. Obserwując nagrodzonych w ostatnich latach stwierdzić można , że wiemy dziś znacznie więcej

  • przeprogramowywaniu dorosłych komórek (Nobel 2012) oraz
  • transporcie międzykomórkowym (Nobel 2013).
  • Kolejny rok przyniósł odkrycia komórek nerwowych odpowiedzialnych za orientację w przestani,
  • a w 2015 r.  docenieni zostali naukowcy zajmujący się leczeniem malarii oraz terapią infekcji spowodowanych pasożytami o nazwie nicienie.

Jakie dalsze odkrycia medyczne obwieszczą światu naukowcy, o tym przekonamy się niebawem.

szkielet egzogeniczny
http://terazgrodkow24.pl/

Opatentowane technologie w farmacji

Farmacja jest gałęzią nauki wpierająca dokonania w dziedzinie medycyny.  Obecnie ona również przeżywa dynamiczny rozwój. Działające na całym świecie zespoły naukowców wciąż testują nowe leki i w laboratoriach i wynajdują nowe technologie służące podniesieniu ich efektywności. Patenty przyznawane ich twórcą o ich innowacyjnym, a czasem nawet rewolucyjnym charakterze. Tak na przykład można scharakteryzować opatentowaną przez firmę Bayer technologię MicroActive. Polega ona na połączeniu mikronizowanych kryształków kwasu acetylosalicylowego z szybko rozpadającym się rdzeniem tabletki. Podstawową zaleta tej technologii jest fakt uwalniania substancji aktywnej nawet do 6 razy szybciej niż dotychczas . Inaczej mówiąc mamy szansę  pokonać gorączkę i ból pleców prawie natychmiast po zażyciu tabletki Aspirin.

aspirin
http://aspirin.pl/aspirin-pro/

Walka z poważnymi chorobami, jak i z dolegliwościami dnia codziennego takimi jak gorączka i ból pleców nie może się odbywać jedynie przy pomocy zabiegów medycznych i leków. Sami dla siebie musimy być najlepszymi sprzymierzeńcami w tej walce i dzięki właściwemu trybowi życia uzyskać własny patent na zdrowie.

By Marta

Dodaj komentarz