naturalny porządek rzeczy
www.sp4.nowytarg.pl

Pojmowanie natury jako rzeczywistości uporządkowanej, w której rządzą prawa przyrody dające się opisać poprzez podanie kolejności następowania po sobie zjawisk towarzyszy człowiekowi od zawsze. Próby opisywania zaobserwowanych w świecie praw znajdziemy w przeciągu całej historii, a na pewno jedną z pierwszych z nich jest kalendarz. Początkowo był on jedynie zapisem zmian pór roku albo faz księżyca, dziś służy do odnotowania znacznie bardziej szczegółowych zjawisk. Jest zdecydowanie  najlepszym narzędziem do ujmowania naszej rzeczywistości w karby.

naturalny porządek rzeczy
www.sp4.nowytarg.pl

Kalendarze codziennego użytku

Kalendarz rodzinny – notujemy w nim najważniejsze wydarzenia z życia członków rodziny. Trudno tu mówić o naturalnej kolejności rzeczy, ale jest pewna konsekwencja w wyznaczaniu na przykład kolejnych wizyt u dentysty.

Kalendarz służbowy – jestem ciekawa, czy większość z Was używa w pracy kalendarza dziennego, tygodniowego czy miesięcznego. To chyba jednak zależeć będzie głównie od tempa pracy w różnych firmach. Dodam, że mnie najczęściej zdarza się używać tygodniowego kalendarza na biurku.

kalendarz rodzinny
zblogowani.pl

Kalendarz osobisty – nosimy go w torebce wybierając egzemplarze w gustownych okładkach albo w kieszeni marynarki, kiedy ma formę małego notesika. Jedni traktują go jak pamiętnik zapisując wrażenia i przeżycia pod konkretnymi datami, innym wystarcza za terminarz do wyznaczania wizyt i spotkań.

Kalendarze do zadań specjalnych

Kalendarzyk małżeński – zalecany jako jedna z naturalnych metod antykoncepcji, tutaj prawa natury kobiecej najpierw obserwujemy przez dłuższy czas, a potem na podstawie tych obserwacji budujemy założenia płodności lub jej braku.

Kalendarz ciąży – naturalną koleją rzeczy jest oczekiwanie potomstwa. Dzięki kalendarzowi ciąży będzie można śledzić postępy w rozwoju dziecka od jego poczęcia do narodzin. Z kalendarza ciąży dowiemy się, co dokładnie dzieje się w małym ciałku i jaki będzie kolejny etap. Sprawdzimy wraz z lekarzem, czy wszystko przebiega w zgodzie z naturalną koleją rzeczy i czy nie odbiega od typowego kalendarza ciąży.

kalendarz ciąży
http://www.duedatecalculator.org/

Kalendarz szczepień – budzący kontrowersje w niektórych kręgach, nadal stanowi wyznacznik dla większości rodziców w naszym kraju do stawienia się na szczepienia ochronne przeciwko najczęstszym chorobom zakaźnym u dzieci.

By Marta

Dodaj komentarz