Kuchnia lub piecyk kaflowy kojarzy się nam ze starym domkiem babci. Jednak ta stara metoda ogrzewania pomieszczeń już jakiś czas temu wróciła do łask. Obecnie producenci systemów grzewczych zadziwiają nas nowoczesnymi rozwiązaniami i niebanalnym wzornictwem, które ozdobi nawet pałacowe salony.

piecyk kaflowy
Zalety piecyków kaflowych

Zarówno kuchnie jak i piecyki kaflowe przeszły ogromną metamorfozę. Obecnie zadziwiają swoimi możliwościami. Są nie tylko stylową ozdobą salonu, pokoju czy też kuchni, ale również doskonale ogrzewają pomieszczenia, a nawet wodę użytkową. Systemowe rozwiązania w przypadku piecyków kaflowych łączą tradycje rzemieślnicze zdunów oraz nowoczesną ergonomię i technikę. Do głównych zalet piecyków kaflowych zalicza się maksymalną efektywność spalania drewna i bardzo dużą możliwość magazynowania wytworzonej energii cieplnej. Obecnie każdy element piecyków powstaje oddzielnie, co pozwala na projektowanie różnych form, które będą stanowić ozdobę wnętrza. Obudowa w nowoczesnych piecykach jest już tylko elementem wykończenia i nie magazynuje ciepła.

Podział nowoczesnych piecyków kaflowych

Firmy zajmujące się produkcją nowoczesnych rozwiązań grzewczych, proponują również wkłady do piecyków kaflowych np. https://kratki.pl/pl/kategoria/piecyki-kaflowe. Nowoczesne piece kaflowe dzielimy na:
– tradycyjne piece kaflowe z drzwiczkami i/lub szybą;
– piece w ramie metalowej;
– systemy grzewcze z elementami ceramicznymi;
– piece z wkładem kominkowym.
Piecyki i kuchnie kaflowe z pewnością można polecić wszystkim tym, którzy szukają nietypowych rozwiązań aranżacyjnych do swojego domu. Łączą one w sobie nowoczesność z tradycją, a do tego są ekonomiczne w użytkowaniu, a odpowiednio skonstruowane są w stanie ogrzać cały dom.

piec kaflowy

Źródło obrazka wyróżniającego: kratki.pl

By Marek

Dodaj komentarz