Z pozoru wydawać by się mogło, że pilarki spalinowe niczym szczególnym się od się nie różnią. Owszem mają większą lub mniejszą moc, dłuższą lub krótszą prowadnicę, ale innych szczegółów, poza nazwami marek zwykli zjadacze chleba nie widzą. A pilarka spalinowa, pilarce spalinowej nie jest równa. Każdy zawodowy pilarz, czy drwal doskonale o tym wie.

Bezpieczeństwo to podstawa

www.husqvarna.pl

Bezpieczeństwo podczas ścinania drzew lub cięcia drewna jest bardzo ważne. Dlatego pilarka spalinowa musi być niezawodna podczas jej użytkowania. Ważne są nie tylko osłony, stabilne i niewyślizgujące się uchwyty ale także systemy ułatwiające uruchamianie i zatrzymywanie pilarki oraz zapobiegające jej zalaniu. Takie rozwiązania znajdziemy w nowej pilarce spalinowej Husqvarna 572 XP, która ułatwi zarówno ciężką pracę w lesie jak i prace ogrodowe, czy też przydomowe cięcie drewna na opał, jakakolwiek praca dzięki niej stanie się łatwiejsza i sprawniejsza. Pilarka spalinowa powinna być też lekka, dzięki czemu staje się wygodniejsza w obsłudze i nawet kilkugodzinna praca z nią nie jest męcząca. Lekkie pilarki są też bezpieczniejsze w użytkowaniu, zwłaszcza dla niedoświadczonych osób.

Priorytetowa ochrona środowiska w pilarce spalinowej

Bezpieczeństwo pracy z pilarkami Husqvarna jest podstawą dla ich konstruktorów i producentów, ale niemniej ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Husqvarna stara się aby ich urządzenia miały jak najmniejszy, negatywny wpływ na środowisko naturalne. Silniki we wszystkich pilarkach spalinowych Husqvarna to unikalne silniki X-TORQ, dzięki którym urządzenia zużywają mało paliwa, a to sprawia że do powietrza dostaje się mniej spalin. Pilarki mogą również pracować w cichym i bezprzewodowym trybie dzięki bardzo wydajnym litowo-jonowym akumulatorom, w połączeniu ze specjalnymi bezszczotkowymi silnikami. Więcej o nowych i unikalnych technologiach zastosowanych w pilarkach spalinowych marki Husqvarna dowiemy się oczywiście na stronie ich producenta:http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/ .

Źródło obrazka wyróżniającego: www.husqvarna.com

By Marek

Dodaj komentarz