Oryginalność, kreatywność i połączenie egzotycznych elementów z kulturą azjatycką. Korelacja tych czynników idealnie wyraża luksusową markę Kenzo – dużego gracza w modzie i perfumiarstwie. Dewizą marki jest „dla piękniejszego świata”, a jej osiągnięcia doskonale uosabiają radość, pozytywną energię, nonkonformizm i inspirację naturą.

Kenzo Takada – artysta i wizjoner

Kenzo Takada od początku chciał zaistnieć w świecie fashion. W 1958 roku wyjechał do Londynu, aby studiować projektowanie mody. Jego ciężka praca się opłaciła, a znakomity kunszt i pomysłowość sprawiły, że zaczął szyć ubrania w Domu Towarowym Sanai. W latach 70. przeniósł się do Paryża, który był dla niego paszportem do świata mody. To tutaj Kenzo otworzył swój pierwszy designerski butik – Jungle Jap.

W projektach Kenzo Takady widać poczucie świeżości i nowości, którego nie mają Europejczycy. Magia kolorów, elementy azjatyckiego świata czy niepowtarzalne wzory kimon – to przyciąga paryskie klientki. Od samego początku francuski dom mody poszerzał swoją ofertę – ubraniową oraz dumnie wkroczył na rynek perfumiarski.

Japońskie kompozycje perfumowe

Oprócz stricte projektowej strony zawodowej Kezno ma również smykałkę do zapachów. Od początku chciał stworzyć zapachy odzwierciedlające jego samego – czyli połączenie japońskiej duszy i europejskiego życia. Te marzenia spełniły się w 1988 roku, kiedy utalentowany Japończyk stworzył markę Kenzo Perfums. Motyw dżungli przetrwał od pierwszego butiku w postaci zapachu Kenzo Jungle Elephant. Stworzony w 2006 roku damski zapach Kenzo Amour jest jednym z najpopularniejszych zapachów w japońskiej kolekcji. Nie można również zapomnieć o kwiatowym wariancie Kenzo Flower, który ma ponad 15 różnych wersji!

Dla kogo perfumy Kenzo?

Perfumy Kenzo są jak sama marka – zabawne, kolorowe i kreatywne. Są dostępne w wielu perfumeriach stacjonarnych i internetowych. Na Perfumy.pl możemy kupić największe bestselery japońskiej marki dla kobiet i mężczyzn!

Perfumy Kenzo to wyważone połączenie sportowego i eleganckiego stylu. Odnajdą się w nich zarówno sportowcy, jak i ludzie dużych biznesów. Są one skierowane do osób, dla których świeży, a zarazem trwały zapach – jest codziennością.

Perfumy idealnym pomysłem na prezent

Japońskie i europejskie nuty przypadną do gustu wielu osobom. Stąd też są doskonałym pomysłem na prezent zarówno dla bliskiej nam osoby, jak i koleżanki czy współpracownika. Perfumy to magiczny eliksir, który przywołuje wiele wspomnień oraz niejednokrotnie napawa nas energią do działania. To wszystko możesz podarować komuś za pomocą jednej niewielkiej buteleczki!

By Marek

Dodaj komentarz