Felgi aluminiowe, chromowane, stalowe itp. od zawsze przykuwały wzrok i upiększały wygląd samochodu. Jeszcze nie tak dawno ten budziły nie tylko zachwyt, ale również zazdrość u innych właścicieli samochodów, którzy takich felg nie posiadali. Jednak aby nasze auto na tak zwanych „felach” zawsze dobrze się prezentowało, należy o nie odpowiednio dbać.

Polerowanie felg –dlaczego warto to zrobić?

Na polerowanie felg decydujemy się gdy chcemy je odnowić lub zmienić ich wygląd. Bardzo często felgi są pokrywane warstwą bezbarwnego lakieru, który po kilku latach użytkowania auta, staje się mocno zniszczony i porysowany, niekiedy aż do metalu. Uszkodzone felgi warto jak najszybciej oddać do renowacji, aby się nie zniszczyły jeszcze bardziej. Dokładne czyszczenie i polerowanie przywróci im dawny, świetny wygląd i blask.

Profesjonalnie, czy samodzielnie?

Wielu posiadaczy samochodów z felgami ze stopów lekkich zastanawia się, czy wyczyścić i wypolerować je samodzielnie, czy tez zlecić to profesjonalistom. Jeżeli uszkodzenia są niewielkie, a felgi nie były zbyt drogie, a do tego lubimy prace przy samochodzie, to samodzielnie możemy spróbować podjąć się takiej polerki. Wcześniej oczywiście musimy wyposażyć się w potrzebne akcesoria i sprzęty. Jednak jeśli felgi są mocno zniszczone, czy poważnie uszkodzone lub nie mamy na to czasu, to polerownie felg najlepiej zlecić profesjonalistom. Jeżeli nie znamy nikogo zaufanego warto odwiedzić stronę: https://autobooking.com/ , gdzie znajdziemy fachowców w naszej okolicy. Dzięki tej wyszukiwarce poznamy opinię o poszczególnych warsztatach oraz dokładnie sprawdzimy gdzie się znajdują. Zatem jeśli chcemy odświeżyć wizerunek swojego auta i sprawić, aby felgi błyszczały jak nowe to warto oddać je do regeneracji, komuś kto się na tym zna. Jeśli sami znamy się na polerowaniu i regeneracji felg również możemy zamieścić w serwisie swoje ogłoszenie.

By Marek

Dodaj komentarz