Stłuczka lub wypadek są już same w sobie stresującym wydarzeniem, które niestety potrafią jeszcze przez długi czas przysparzać dodatkowych nerwów. Zgłoszenie kolizji drogowej, a następnie ubieganie się o odszkodowanie bywa bardzo czasochłonne i kłopotliwe, co niejednokrotnie opóźnia naprawę lub zakup nowego auta. Bezpośrednia likwidacja szkód polegająca na szybkim wypłaceniu odszkodowania po kolizji jest marzeniem wielu posiadaczy pojazdów.

OC – ubezpieczenie obowiązkowe

Każdy kierowca i właściciel samochodu z pewnością wie, że samochód musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialność Cywilna). Bez ubezpieczenia OC samochód nie może być użytkowany. To właśnie ubezpieczenie OC zapewnia nam wypłatę odszkodowania w przypadku kolizji, czy stłuczki. Jeżeli to my jesteśmy winni kolizji drogowej, to wypłata odszkodowania będzie dokonana z naszej polisy. Jeżeli natomiast jesteśmy poszkodowani to wypłatę odszkodowania uzyskamy od ubezpieczyciela sprawcy kolizji drogowej.

BLS – Bezpośrednia Likwidacja Szkód

Bezpośrednia Likwidacja Szkód po kolizji drogowej jest już możliwa i dostępna dla szerokiego grona właścicieli pojazdów. Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe warto dowiedzieć się, czy należy ono do systemu BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód), które umożliwia bardzo szybką wypłatę pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej sprawcy. Bezpośrednia Likwidacja szkody zwalnia nas z obowiązku kontaktowania się z ubezpieczycielem sprawcy kolizji drogowej. Całą procedurę odszkodowawczą przejmuje na siebie nasz zakład ubezpieczeń, który też wypłaca należne odszkodowanie.

Jak działa BLS?

Zgłoszenie stłuczki w systemie BLS jest bardzo proste. Bezpośrednia likwidacja szkody wymaga posiadania polisy u ubezpieczyciela, który należy do systemu. W przypadku  kolizji drogowej, której nie jesteśmy sprawcą, lecz poszkodowany należy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zgłosić szkodę. Przyjęciem niezbędnej dokumentacji, a także wypłatą należnego odszkodowania zajmie się nasz ubezpieczyciel pojazdu. Do systemu BLS należy już osiem towarzystw ubezpieczeniowych, zatem warto sprawdzić, czy nasz ubezpieczyciel jest także na tej liście.

By Marek

Dodaj komentarz