Woda bez niej trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Używamy jej praktycznie do wszystkiego, nawet nie jesteśmy w stanie wymienić jej milionowych zastosowań. Wydawać by się mogło, że jej zasoby są ogromne jednak wbrew pozorom tak nie jest i staje się ona coraz to droższym surowcem. Z tego też względu szukamy coraz to nowych sposobów jej oszczędzania oraz pozyskiwania. Właściciele domów z ogrodem doskonale wiedzą jak potrzebna i cenna jest woda z tego też powodu warto zainwestować w pompy ogrodowe.

Pompy ogrodowe i ich rodzaje

www.karcher.com

Pompy ogrodowe do pozyskiwania wody użytkowej to nie tylko oszczędność pieniędzy, to także ochrona środowiska naturalnego, za co wdzięczna nam będzie przyroda. Wybór pompy ogrodowej powinien być dostosowany do naszych potrzeb. W sklepach ogrodniczych znajdziemy dwa główne rodzaje, a mianowicie: pompy ogrodowe zanurzeniowe oraz pompy ciśnieniowe. Urządzenia tego typu, pozwalają pozyskiwać wodę użytkową z alternatywnych źródeł takich jak np. zbiorników na deszczówkę lub oczek wodnych, studni itp. a następnie na jej transport do różnych punktów poboru wody.

Pompy ogrodowe ciśnieniowe

Pompy ciśnieniowe są wstanie pobierać wodę ze studni, oczek wodnych, cystern i innych naturalnych źródeł. Świetnie sprawdzają się w nawadnianiu ogrodu. Dostarczają także wodę do punktów odbioru w domu takich jak np. WC.

Pompy ogrodowe zanurzeniowe

Pompy zanurzeniowe to urządzenia przenośne, za ich pomocą możemy wypompować wodę czystą lub brudną (w zależności od modelu). Sprawdzają się szczególnie w sytuacjach kryzysowych np. podczas zalania pomieszczeń. Za ich pomocą opróżnimy również basen lub oczko wodne przed zimą, podlejemy także trawnik jeśli umieścimy ją w zbiorniku na deszczówkę.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.karcher.com

By Marek

Dodaj komentarz