Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, wiele osób poczyna już wakacyjne plany. Szukamy korzystnych ofert wakacyjnego wypoczynku zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Korzystamy z ofert All Inclusive, lub Last Minute, planujemy z biurem podróży albo samodzielnie. Wytyczamy plan lub też powędrujemy, czy pojedziemy bez wytyczonego celu i trasy. Najważniejsze aby wrażenia z wakacji były wspaniałe i niezapomniane. W tym celu warto zastanowić się jak utrwalić wspomnienia z wakacji.

Aparat, kamera, smartfon, a może dron?

W wakacyjną podróż bliższą lub dalszą nie można wybrać się bez sprzętu, który pozwoli nam utrwalić najpiękniejsze widoki i chwile. Do podróżnej walizki, torby lub plecaka koniecznie trzeba wrzucić chociażby najprostszy aparat. Wyruszając na wakacje nie możemy nie zabrać żadnego sprzętu fotograficznego. Obecnie każdy z nas dysponuje nawet telefonem z aparatem. Posiadając smartfon możemy wykonać piękne zdjęcia , lub kręcić filmy w bardzo dobrej jakości i rozdzielczości, o jakiej jakieś 10 lat temu nie marzyliśmy. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy też utrwalić całą historię naszego urlopu niczym profesjonalny fotograf i to tylko za pomocą niewielkiego smartfonu. Jeżeli naszą pasją jest fotografia i chcemy, aby zdjęcia i filmy z wakacyjnej podróży budziły zachwyt i zazdrość, nawet z wakacji w mieście to koniecznie trzeba zabrać profesjonalny aparat. Wybierając taki aparat warto poznać instrukcję jego obsługi oraz zasady robienia dobrych ujęć. Miłośnikom technologii wysokich lotów, którym nie wystarcza świetny aparat lub smartfon polecam dron, który dotrze praktycznie wszędzie. Filmy i zdjęcia wykonane za jego pomocą z pewnością zachwycą i pozwolą uchwycić, to co być może przeoczymy.

O czym pamiętać?

Wybór sprzętu do zarejestrowania wspomnień z wakacji powinien być dostosowany do naszych potrzeb, oczekiwań i  co ważne umiejętności. Nie warto kupować czegoś co jest modne, a nie będziemy potrafili tego właściwie obsłuży i wykorzystać wszystkich możliwości. Przewożąc, kamery, aparaty, telefony i drony pamiętajmy o ich właściwym zabezpieczeniu, szczególnie w transporcie lotniczym. Takie sprzęty są zazwyczaj kosztowne, zatem warto zadbać o ich odpowiednią ochronę, przed zniszczeniem lub też kradzieżą (ubezpieczenie to jedno z najlepszych rozwiązań). Większości z nas wystarczy aparat i kamera w smartfonie, dlatego nie ma konieczności kupowania specjalistycznego i drogiego sprzętu specjalnie do uwiecznienia wakacyjnej podróży. Na wakacjach przede wszystkim cieszmy się widokami i radosnymi chwilami. Filmy i zdjęcia z wakacji to wspaniała pamiątka, ale ich wykonywania nie powinny zastąpić nam radości z odpoczynku. Publikacja fotek i filmików na mediach społecznościowych również może poczekać do naszego powrotu. Warto żyć chwilą zwłaszcza na wakacjach.

By Marek

Dodaj komentarz