Jeżeli poranne wstawanie jest dla Ciebie koszmarem, nie lubisz podróżować komunikacją miejską i stać w korkach, lub też czujesz, że dusisz się w biurze, a otaczający Ciebie ludzie są nie do wytrzymania, to najprawdopodobniej sprawdzisz się idealnie w pracy zdalnej. Praca zdalna z domu jest coraz bardziej popularna i na taką formę zatrudniania przystają zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Pracując zdalnie możemy również być szefem samemu sobie. Poniżej przedstawiamy największe zalety pracy zdalnej.

Wygoda

Praca zdalna ma bez wątpienia jedną największą zaletę, a mianowicie wygodę. Zdalni pracownicy mogą tak naprawdę pracować z dowolnego miejsca na świecie, byleby mieć komputer i dostęp do Internetu. Zazwyczaj pracownicy zdalni wykonują swoje obowiązki, dzięki czemu nie tracą czasu na zebranie się i dojazd do pracy.

Oszczędność

Pracując zdalnie możemy zaoszczędzić też dużo pieniędzy i przeznaczyć je na inne np. bardziej przyjemne cele. Oszczędzamy na dojazdach do pracy: paliwie lub biletach oraz na obiadach na mieście w czasie przerwy, czy też służbowym wyglądzie, ubrania, dodatki, kosmetyki. Oszczędza również pracodawca, który nie traci pieniędzy na organizację miejsca pracy

Wynagrodzenie

Większość pracodawców docenia swoich zdalnych pracowników i pieniądze zaoszczędzone na organizacji miejsca pracy może przeznaczyć na wynagrodzenie. Pracując jako freelancer sami troszczymy się o wysokość swojej wypłaty, im więcej dobrze płatnych zleceń wykonamy, tym będziemy bogatsi.

Czas

Dzięki pracy zdalnej mamy więcej czasu dla siebie i rodziny. Jeżeli nie obowiązują nas sztywne godziny pracy, możemy tak naprawdę wykonać zlecenie o dowolnej porze dnia, najważniejsze aby wyrobić się w terminie. Czas który poświęcamy na dojazdy i powroty możemy wykorzystać bardziej kreatywnie.

Brak kontroli

Pracując w domu nie narażamy się kontrolę pracodawcy. Szef nie ma 100% możliwości, aby nas pilnować. Nie narażamy się też na plotki współpracowników itp. ekscesy. Jeżeli pracujemy na własną rękę musimy kontrolować siebie sami, co wyrabia nawyk samodyscypliny.

By Marek

Dodaj komentarz