Życie studenckie obrosło w przeróżne mity, legendy i stereotypy. Oczywiście w tych opowieściach i poglądach musi być ziarnko prawdy, bo kto był na studiach lub studiuje, ten wie o czym piszę. Dużo prawdy jest w stwierdzeniu „biedny jak student”, bo ile by się pieniędzy nie miało to zawsze za mało. Nie każdy ma bogatych rodziców, którzy są wstanie zasponsorować nie tylko czesne i akademii/mieszkanie, a do tego imprezy. Dlatego też większość młodych ludzi na studiach szuka dorywczej pracy, która pozwoli im na całkowitą lub częściową niezależność finansową.

Praca dla studentów i jej zalety

Pracując w trakcie studiów zdobywamy cenne doświadczenie zawodowe, nie tylko pieniądze. Zazwyczaj nie jest to praca naszych marzeń, jednak uczy nas, jak odnaleźć się na rynku pracy. Z każdej nawet najprostszej czynności możemy wyciągnąć wnioski. Uczymy się współpracy, słuchania poleceń pracodawcy i kontaktu z klientem, petentem etc. W studenckiej pracy nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Być może dzięki niej odkryjemy nowe pasje i zainteresowania, dowiemy się co chcemy robić w życiu, lub czego absolutnie nie chcemy. Taka praca pomiędzy zajęciami na uczelni daje nam również szansę poznania ciekawych osób, a nowe znajomości mogą zaowocować w przyszłości. W dzisiejszych czasach pracodawcy szczególnie zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe, dlatego warto je zdobywać jak najwcześniej, aby po skończeniu studiów móc czymś uzupełnić CV. Każde doświadczenie jest ważne i dobrze świadczy o młodym człowieku.

Praca dla studentów pomysły

 

Praca dla studentów powinna dać się pogodzić z obowiązkami na uczelni, dlatego nie zawsze musi szukać ofert w pełnym wymiarze godzin. Warto szukać wśród ofert specjalnie skierowanych do studentów, gdyż wielu pracodawców poszukuje zwłaszcza młodych, uczących się osób. Dzięki temu nie będzie problemu z dostosowaniem grafiku do zajęć na uczelni. Zatem warto dowiedzieć się w jakich branżach studenci mogą szukać pracy:

  • Gastronomia- wszelkiego rodzaju bary, restauracje, puby etc.
  • Korepetycje dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich,
  • Sprzedaż produktów finansowych i ubezpieczeń,
  • Praca zdalna np. handel w sklepach internetowych, copywriting, prowadzenie bloga etc.
  • Telemarketing,
  • Praca w sklepach odzieżowych i marketach,
  • Roznoszenie ulotek i gazet praca na promocjach.

By Marek

Dodaj komentarz