Właściciele telefonów komórkowych (czyli praktycznie każdy obywatel kraju) dzielą się na: osoby posiadające telefon na abonament, lub telefon na kartę, czyli doładowania. W przypadku abonamentu należy comiesięcznie opłacać kwotę wskazaną na fakturze. Natomiast telefony na kartę doładowujemy o daną kwotę, najczęściej poprzez wpisanie specjalnego ciągu liczb.

Doładowania Prepaid

Doładowania pre paid, bo taka jest właściwa nazwa ofert telefonii komórkowych, oznacza sprzedaż przedpłaconą. Kupując doładowania pre paid mamy opłacony wcześniej produkt, którego wartość wykorzystamy przez określony przez operatora czas. Kiedy nasze konto jest już puste, lub też upłyną czas ważności konieczne jest ponowne doładowanie konta w  telefonie komórkowym, aby móc ponownie dzwonić, wysyłać smsy/mmsy, czy też korzystać z Internetu.

Sposoby na doładowanie telefonu

Kiedy tak czytamy o doładowaniach prepaid może nam się to wydawać dosyć skomplikowane, lecz w rzeczywistości jest inaczej i dobrze o tym  wiedzą użytkownicy tego typu usług telekomunikacyjnych. Już coraz mniej osób biega do kiosku lub salonu operatora po kartę zdrapkę lub wydruk z kodem aktywacyjny, a wybiera wygodne doładowania przez Internet. Klienci sieci Orange mogą to zrobić na tej stronie: https://doladowania.orange.pl/ . W tych trzech prostych krokach możemy doładować konto nie tylko swojego telefonu ale również innych osób np. naszych dzieci. Inne serwisy internetowe również umożliwiają doładowania per paid, jednak warto robić to na stronie operatora, który zazwyczaj oferuje dodatkowe bonusy i promocje za doładowanie konta, a do tego mamy pewność transakcji. W serwisie Orange wybieramy numer telefonu, który chcemy doładować, kwotę doładowania oraz sposób płatności. W kolejnych krokach płacimy i dostajemy potwierdzenie dokonanej płatności. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, z którego można korzystać o każdej porze i w każdym miejscu gdzie mamy dostęp do Internetu.

By Marek

Dodaj komentarz