Samochody Volvo mają opinię najbezpieczniejszych pojazdów na świecie. Konstruktorzy tej szwedzkiej marki, przede wszystkim dbają o to, aby ich auta były bezpieczne dla kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Podróż samochodem marki Volvo jest do tego niezwykle wygodna. Volvo to nie tylko bezpieczeństwo, to także klasa i styl. Jednak zanim kolejny model samochodu opuści taśmę produkcyjną i trafi do sprzedaży w salonach jest poddawany przeróżnym testom, które maja na celu sprawdzić jego bezpieczeństwo.

Jak się sprawdza bezpieczeństwo?

www.volvocars.com

Każdy producent samochodów powinien przeprowadzić testy zderzeniowe, odbywające się w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych (oczywiście testy odbywają się na specjalnych torach i halach). Takie crash testy są nagrywane, a następnie oglądane i analizowane przez ekspertów, którzy zastanawiają się co ulepszyć, z czego zrezygnować, czy ich rozwiązania sprawdzają się również w praktyce etc. Marka Volvo bardzo często umieszcza w sieci filmiki z takich niekiedy bardzo ekstremalnych testów zderzeniowych. Co niektórzy uważają takie filmy obnażają niedociągnięcia i braki pojazdów oraz zniechęcają do zakupu. Jednak w takich przypadkach nie można mówić, że to wpadka Volvo, czy innego koncernu, który zdecydował się na publikację filmu. Takie materiały mają nam uzmysłowić, że konstruktorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić nam bezpieczeństwo w swoich samochodach, nawet w przypadku niebezpiecznych wypadków.

Test zderzeniowy Volvo CX90

www.volvocars.com

Volvo od lat stara się wprowadzać najbezpieczniejsze systemy, układy i rozwiązania, które mają chronić życie i zdrowie podróżujących ich samochodami. W ramach programu IntelliSafe Volvo opracowało system, który ma ograniczyć ryzyko długotrwałych urazów spowodowanych wypadkami nawet o 50%. System został wprowadzony do modelu Volvo CX90, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród motoryzacyjnych. Film z testów zderzeniowych z udziałem tego modelu możemy zobaczyć tutaj: http://www.cda.pl/video/498394e2. Widać, że producent dba o bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale również pasażerów, w tym małych dzieci. Model Volvo CX90 to niezwykle rodzinne i przestronne auto, w którym każdy może poczuć się wyjątkowo wygodnie oraz bezpiecznie. Oczywiście zakup takiego samochodu nie zwalnia kierowców z zachowania ostrożności i rozwagi na drogach.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.volvocars.com

By Marek

Dodaj komentarz