Konkurencja w branży telefonii komórkowych jest ogromna. Producenci prześcigają się w innowacyjnych pomysłach wypuszczając na rynek kolejne, coraz bardziej zaawansowane technologicznie modele. Niektórzy klienci mogą poczuć się nieco zagubienie w szumie informacyjnym na ich temat. Dlatego warto zwrócić uwagę na testy poszczególnych urządzeń, które pokazują w praktyce jakie zastosowania mają ich najróżniejsze nowoczesne funkcje.

Test Samsunga Galaxy S4

Eksperci sprawdzający dla nas działanie Samsunga Galaxy S4 przede wszystkim zwracają uwagę na wielkość 5-calowego wyświetlacza pokrytego odpornym ekranem Gorilla Glass 3. Niesamowite są tu efekty aparatu, takie jak zdjęcia animowane lub zdjęcia HDR albo też usuwanie wybranych obiektów w trybie gumka. Z nowinek warto wspomnieć o możliwości sterowania telefonem poprzez wykonywanie gestów nad ekranem (funkcja Air Gesture) albo o możliwości przewijania stron internetowych poprzez przechylenie telefonu w górę lub w dół. (Smart Scroll). A, co powiecie na smartfona będącego jednocześnie pilotem do obsługi sprzętu audio video? Test Samsunga Galaxy S4 pokazuje, że jest to możliwe dzięki funkcji WatchOn.

Test Sony Xperia Z M2

Z kolei test tego modelu wskazuje w pierwszym rzędzie na jakość wykonania i design. O ile tamten był wytrzymały, o tyle ten jest wodoodporny i nawet 30 minut pod wodą nie robi na nim większego wrażenia. Wszystkie porty są zasłonięte specjalnymi, bardzo szczelnymi zaślepkami, dzięki którym nie musimy się obawiać żadnej ulewy albo przypadkowego nurkowania w basenie. Aparat,tak jak i u poprzednika, ma 13 pikseli i robi porównywalnie dobre zdjęcia i filmy w jakości Full HD. Wideo z obsługi przeglądarki, a także z wykorzystania smarfonu do gier pozwala na wyrobienie sobie o nim opinii.

Zdecydowanie, test Samsunga Galaxy S4 i Sony Xperia Z2 pozwala każdemu wybrać swojego faworyta. Oba te modele można znaleźć w aktualnej ofercie Orange.

źródło obrazka: pixabay.com

By Marta

Dodaj komentarz