Co to jest selfie wie każdy, ale nie każdy już za to wie jak zrobić idealne zdjęcie samemu sobie. Dla wszystkich tych którzy chcą mieć swój piękny autoportret w mediach społecznościowych z niezwykłym lu zwykłym tłem, zamieszczamy kilka porad jak zrobić selfie idelane.

Po pierwsze światło

 

Tak jak w przypadku każdych innych zdjęć odpowiednie światło i oświetlenie to podstawa dobrego zdjęcia. Dobre selfie musi być też dobrze oświetlone. Wykorzystać możemy zarówno światło naturalne jak i sztuczne. Unikać należy bezpośrednich promieni słonecznych, światło ma się mienić na twoje twarzy. Uwierzcie, że dobre oświetlenie czyni cuda  niczym profesjonalny retusz. Kiedy w domu brakuje odpowiedniego światła, lub chcemy zrobić zdjęcie po zmroku trzeba użyć lampy błyskowej, lecz wtedy nie będzie to super idealne zdjęcie.

Po drugie naturalność

Zbyt wymyślna poza, dziubki i inne dziwaczne miny na zdjęciach wrzuconych do sieci z pewnością nie będą wyglądały na spontaniczne i naturalne. Aby uzyskać naturalny efekt autoportretu tuż przed wciśnięciem migawki najlepiej lekko rozchylić usta i wciągnąć powietrze. Zawsze warto myśleć o czymś miłym i przyjemnym, takich porad udzielają profesjonaliści, bowiem rozluźnia to naszą twarz i nadaje błysk oczom.

Po trzecie zawsze z góry

Nie bez powodu fotografujące się gwiazdy podnoszą zawsze rękę z telefonem do góry. Dzięki temu zabiegowi ukryjemy drugi podbródek, dlatego nie rób selfie z perspektywy żaby, czyli od dołu. Dolna krawędź telefonu powinna być na wysokości oczu. Zdjęć nie powinno się też robić na wprost, twarz powinna być fotografowana lekko z profilu. Trzeba też pamiętać o opuszczeniu ramion i o delikatnym uniesieniu brody.

 

By Marek

Dodaj komentarz