Złotą Polską Jesień kochają wszyscy Polacy, a w tym roku zaczęła się ona wyjątkowo pięknie. Tak wspaniała aura nie zachęca nas do spędzania czasu w domu, lecz do spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków jesieni. Wbrew pozorom jesień to wspaniała pora roku na uprawianie sportu. Sporty na jesień uprawiane na świeżym powietrzu pozwolą cieszyć się nam pięknem przyrody.

Treking

Pierwszy pomysł na jesienny sport kieruję do miłośników gór, a jest to treking. Każdy kto był w górach jesienią wie jak jest tam pięknie zwłaszcza przy takiej aurze. Najważniejsze aby w góry zabrać odpowiednie obuwie, które pozwoli nam zdobywać kolejne szczyty nawet gdy górskie ścieżki są mokre. Ważna jest też odpowiednia kurtka i dobrze zaopatrzony plecak. Początkującym zdobywcom górskich szlaków proponujemy te łatwe i niezbyt wysokie, które są również piękne.

Bieganie

 

Bieganie jest modne o każdej porze roku, nie ważne czy pada deszcz, śnieg czy wieje wiatr lub praży słońce. O każdej porze roku i każdego dnia możemy zacząć biegać więc dlaczego nie zrobić tego jesienią? Sporty na jesień takie jak bieganie nie wymagają od nas dużych nakładów finansowych bo potrzebne są nam odpowiednie buty i strój dobrany do pogody. Mniej intensywną formą jest marsz lub nordic walking ale i w tym przypadku trzeba mieć dobre buty oraz kijki

Sporty drużynowe

Sporty drużynowe to idealne sporty na jesień, bowiem można je zarówno uprawiać na świeżym powietrzu jak nie hali sportowej. Wspólna gra, rywalizacja i emocje jej towarzyszące wyjątkowo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. W jesienne popołudnia i wieczory trening z grupą znajomych dobrze wpłynie na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 

By Marek

Dodaj komentarz