sierpień jak malowanie
polki.pl

Jedni biorą urlop, żeby wypoczywać, inni- żeby pomalować. Obie taktyki są z grubsza rzecz biorąc właściwe, bo dają zamierzone efekty, z tą jednak różnicą, że pomalowanie mieszkania zostawi namacalny ślad przynajmniej na kilka następnych sezonów, a wypoczynku… starczy ledwie do następnego weekendu 🙂 Z dwóch opcji zatem, ja wybieram malowanie!

wybór koloru do ścian
mjakmrowka.pl

Pierwszy krok : wybór kolorów

Wow! Wizyta w sklepie z artykułami malarskimi przyprawia mnie o zawrót głowy. Stojąc przed półka z farbami czuję się jak w zaczarowanym zwierciadle, bo każda kolejna puszka nosi coraz to bardziej oryginalne i poetyckie nazwy, które przywołują w mojej głowie obrazy odległych krain albo sceny z dzieciństwa. Oto kilka przykładów:

Światełka Heraklionu – dla puszki z mieszanką beżu i szarego,

Zapach Prowansji – dla pastelowego fioletu,

Ogniste Flamenco- dla krwistej czerwieni,

Miedziany Amulet – dla połączenia pomarańczu z beżem,

Dryfujące Kry – dla zimnego granatu z domieszką szarości,

Wyborny lukier- dla zjawiskowego, delikatnego różu,

Zieleń Pod Ochroną – dla soczystego odcieniu zieleni.

 

Drugi krok: zapewnienie narzędzi

Mając już wybrane kolory, trzeba jeszcze pomyśleć o sprzęcie. Na pewno warto poprosić o radę doradce w sklepie, bo do wyboru mamy co najmniej kilka rodzajów wałków i pędzli. Podstawowa decyzja będzie zatem polegała na wyborze między techniką machania pędzlem, a posuwistym prowadzeniem wałka po powierzchni ścian i sufitów. Inne przedmioty, o których nie możemy zapomnieć przygotowując się do malowania to:

  • folia malarska do zabezpieczenia mebli i podłóg przed pochlapaniem farbą,
  • taśmy malarskie do równego pomalowania ścian na styku różnych kolorów,
  • patyk do mieszania farby; po otworzeniu puszki zapewne zauważymy osad na dnie i oddzielającą się na wierzchu przezroczystą ciecz, które trzeba wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji,
  • szmatka do wycierania pędzli lub śladów farby,
  • drabinka malarska; nie wszędzie dosięgniemy stojąc na podłodze,
  • ochronne ubranie i przykrycie na głowę; malujemy ściany, a nie siebie:-)

    malowanie w pokoju
    kochambudowac.pl

Trzeci krok- Zrób to sam!

Nic nie daje większej satysfakcji niż samodzielne odświeżenie mieszkania. Ty jesteś panem sytuacji i mistrzem ceremonii i ty będziesz ponosić konsekwencje swoich działań malarskich. Jeśli efekt własnoręcznego malowania nie do końca Cię zadowoli, zawsze będziesz mógł wezwać ekipę profesjonalnych malarzy pokojowych później, do przemalowania:-)

By Marta

Dodaj komentarz