tworzenie aplikacji
http://www.techwyse.com/

Upowszechnianie wiedzy i technologii to znak rozpoznawczy naszych czasów. Jeszcze niedawno niektóre procesy przebiegające w zamkniętych laboratoriach i centrach badawczych strzeżone były klauzulą poufności, a dziś każdy może o nich poczytać w internecie. Poza tym bardzo krótko jest się dziś właścicielem odkrycia naukowego. O ile nie opatrzy się go patentem lub szybko nie sprzeda jakiemuś koncernowi można szybko stracić do niego prawa na wyłączność. Wreszcie, przy szerokim dostępie do nowoczesnych narzędzi wszyscy możemy stać się wynalazcami, a przynajmniej programistami tworzącymi własne apki.

Aplikacje mobilne na miarę potrzeb

aplikacja dla rolnika
s.tvp.pl/

Praktycznie każdy z nas jest dziś posiadaczem jakiegoś urządzenia mobilnego. To, czy korzystamy dzięki niemu z dodatkowych aplikacji zależy od naszych potrzeb i otwartości na nowe technologie. Niektórym wystarczy podstawowe menu w smartfonie, inni uzupełniają je o playlisty, okna dialogowe portali społecznościowych czy nawigację ułatwiająca poruszanie się w terenie. Posiadacze tabletów chętnie instalują na nich gry albo programy do nauki języków, czy edycji zdjęć. Lista dostępnych w sieci aplikacji jest ogromna, a mimo to może się zdarzyć, że jeszcze nikt nie wymyślił takiej, której my potrzebujemy do konkretnego i tylko nam znanego celu.

Apki od Ministra

apki
http://s2.blomedia.pl/

Wypadałoby się zatem zająć sprawą osobiście i stworzyć aplikację, której potrzebujemy (mi, na przykład, przydała by się pomoc w określaniu wilgotności powietrza i konieczności podlewania roślin w ogrodzie w ciągu najbliższych dwóch dób albo program do komponowania diety każdego dnia po porannym pomiarze wagi w łazience:-) Ale tu pojawia się pytanie, czy zdążyliśmy już poznać któryś z języków programowania takich jak JavascriptAPI, C#, Python, RubyonRails. Jeśli nie, to zajrzyjmy na specjalną platformę apki.org, która została stworzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji . Śpieszmy się, bo działać ma tylko do 15 grudnia 2015 r. Znajdziemy tu kursy programowania online oraz pomoc ekspertów w tej dziedzinie. Własna apka jest jak najbardziej w zasięgu ręki.

źródło obrazka wyróżniającego: www.techwyse.com

By Marta

Dodaj komentarz