Szlifierka kątowa to niezbędne narzędzie w każdym garażu, czy warsztacie. Przydaje się ona zaskakująco często, a szczególnie podczas remontu domu, mieszkania, czy też innej budowy. Szlifierka ma wiele zastosowań, które warto dobrze znać, aby ułatwić i usprawnić sobie pracę.

Zastosowanie szlifierki kątowej

Szlifierka kątowa to wszechstronne urządzenie doceniane nie tylko przez budowlańców, ale też stolarzy, lakierników oraz mechaników. Szlifierka wykorzystywana jest do: cięcia, szlifowania oraz polerowania. Za pomocą szlifierki jesteśmy w stanie przeciąć beton, kamień, pręty zbrojeniowe, czy blachy i inne twarde materiały. Oczywiście w tym przypadku ważna jest wielkość i moc urządzeni a także rodzaj tarczy, której używamy do cięcia. Za pomocą szlifierki można też oczyści blachę ze rdzy, spolerować powierzchnie drewniane, wygładzić przeróżne powierzchnie, a wszystko to możemy zrobić wybierając odpowiednią końcówkę.

Zakup szlifierki kątowej na co zwrócić uwagę

Wybierając szlifierkę, warto wiedzieć na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę. Ważne jest nasze bezpieczeństwo i wygoda użytkowania, a to zapewniają już wszyscy producenci nowoczesnych urządzeń. Szlifierka powinna być poręczna i mieć stabilny, antypoślizgowy uchwyt, ważna jest też osłona na tarczę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup bezprzewodowej szlifierki kątowej, która daje nam większą swobodę pracy. W takich urządzeniach trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj silnika i wybierać te z silnikiem bezszczotkowym, które są mniej awaryjne. Silniki powinny być też lekkie i mieć możliwość elektroregulacji. Kupując szlifierkę kątową trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj i wielkość tarczy jaką możemy do niej zamontować oraz moc. Trzeba też dobrze zastanowić się do jakich prac najczęściej będziemy ją wykorzystywać, bo być może nie ma potrzeby aby kupować specjalistyczny duży sprzęt. Przed udaniem się po szlifierkę kątową warto też przeczytać artykuł: https://123budujemy.pl/planujesz-remont-lub-lubisz-majsterkowac-mozesz-potrzebowac-szlifierki-katowej/, a także zapoznać się z ofertą różnych marketów oraz oferowanymi przez nie produktami.

By Marek

Dodaj komentarz