Uszkodzona pompa wodna, centralnego ogrzewania lub basenowa może być najczęściej naprawiona. W takiej sytuacji zwykle konieczne jest dokonanie wymiany części zamiennych. Gdzie można kupić je w niskiej cenie?

Kiedy wymienić części w pompie?

Regularnie eksploatowana pompa będzie wymagała prędzej czy później naprawy. Dotyczy to nawet najlepszych modeli, dlatego też użytkownik musi wiedzieć, jak rozpoznać usterki pompy i co wtedy zrobić.

Najczęściej o uszkodzeniu pompy świadczą objawy jak:

  • głośna praca

  • problemy z uruchomieniem

  • samoczynne wyłączanie

  • niska efektywność

  • wycieki płynów

Gdy pojawiają się powyższe objawy, wtedy pompę można próbować naprawić samodzielnie lub też można skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się serwisem pomp. Jeżeli urządzenie jeszcze jest objęte ochroną gwarancyjną lub znajduje się w okresie reklamacyjnym, można również skorzystać z gwarancji lub rękojmi.

Jakie części do pompy kupowane są najczęściej?

Gdy dochodzi do uszkodzenia pompy, wtedy zazwyczaj naprawa będzie wymagała wymiany jej komponentów. Jakie części do pomp – https://www.garenpost.com.pl/ są wtedy wymieniane najczęściej na nowe?

Wśród często wymienianych komponentów pomp znajdują się uszczelki. Z czasem dochodzi do ich uszkodzenia, dlatego przestają one zapewniać odpowiednią szczelność. Wymiana uszczelki dopasowanej do pompy przywróci jej sprawność.

Zdarza się również, że uszkodzeniu ulegają takie części do pomp jak zawory czy siatki zaworów. Wtedy również najlepiej zdecydować się na ich wymianę.

Uszkodzeniom mogą też ulec komponenty jak różnego rodzaj węże do pomp, na przykład przez ich przerwanie prowadzące do powstania nieszczelności.

Zdarza się też, że usterki dotyczą części elektrycznych w pompie, na przykład jak wyłączniki nadprądowe. Takie części do pomp również znajdują się w sprzedaży.

Gdzie kupić części do pomp?

Gdy poszukiwane są tanie części do pomp, warto przede wszystkim sprawdzić oferty dostępne w sklepach internetowych. Tam można zakupić części do pomp wodnych różnych rodzajów od wielu producentów.

W sklepach internetowych dostępne są oryginalne części do pomp oraz ich zamienniki, które mają niższe ceny. Można zatem zaoszczędzić na zakupie potrzebnych komponentów nawet połowę, zamawiając je w internecie. W sklepach stacjonarnych ceny na ogół są wyższe, a dostępność części niższa niż online.

Ponadto wiele sklepów internetowych oferuje części do pomp z błyskawiczną dostawą do klienta. Potrzebne komponenty mogą być dostarczone nawet w ciągu około 24 godzin od złożenia zamówienia, dlatego nie trzeba czekać długo na ich transport.

By Marek

Dodaj komentarz