Zima w pełni, śnieg, mróz i wiatr nie dają o sobie zapomnieć. Pomimo tego, że biały krajobraz za oknami naszych domów rozgościł się na dobre i czujemy się tak, jakby wiosna nie miała nigdy przyjść to trzeba o niej myśleć, w końcu czas płynie bardzo szybko. Zima to doskonały okres na przygotowanie się do ogrodowych prac. Warto sprawdzić stan sprzętu i narzędzi ogrodniczych, być może potrzebujemy nowych. W końcu parce ogrodowe powinny sprawiać nam przyjemność, a nie być przykrym i męczącym obowiązkiem.

lawn-care-643556__340

Trawnik jak marzenie

O ogród w jednakowej mierze dbają zarówno panie jak i panowie, w końcu jest on wizytówką domu. Typowo męskim zajęciem w ogrodzie jest koszenie trawy, które wbrew pozorom nie jest takie lekkie i przyjemne jak mogłoby się z pozoru wydawać. Aby trawnik pięknie się prezentował należy regularnie kosić zielone źdźbła, które niestety szybko odrastają. Oczywiście trawnik wymaga także regularnego podlewania i nawożenia, aby trawa zachowała swój piękny, soczysty kolor (malowanie jej na zielono jest bardziej czasochłonne).

Proste i szybkie koszenie

2efeb84

Pomimo tego, że prace ogrodowe nas relaksują i odprężają to jednak potrafią być bardzo czasochłonne. Doskonałym tego przykładem jest wyżej wspomniane koszenie trawy, zwłaszcza jeśli mamy ogromny ogród i jedną kosiarkę. W takich przypadkach warto pomyśleć o ułatwieniu sobie tej czynności i zakupie niezawodnego traktorka do koszenia trawy takiego jak: http://www.mcculloch.com/pl/products/tractors/m200-107tc/ . Taki traktor do trawy jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli dużych działek, którzy z ich koszeniem za pomocą zwykłej kosiarki nie są w stanie uporać się w ciągu jednego dnia. W końcu nikt nie chce tracić całego weekendu tylko i wyłącznie na koszenie trawnika. Traktor do trawy to oszczędność nie tylko czasu ale również pieniędzy. Koszenie trawy za pomocą takiego traktorka ogrodowego daje również mnóstwo satysfakcji, zwłaszcza mężczyznom którzy wyjątkowo lubią techniczne i motoryzacyjne nowości. Jednak przede wszystkim koszenie trawy traktorkiem ogrodowym usprawnia nam tam czynność. Tak więc może właśnie na naszej noworocznej liście postanowień powinien znaleźć się traktor do trawy?

grass-220465__340

Źródło obrazka wyróżniającego: www.mcculloch.com.pl

 

By Marek

Dodaj komentarz