produkcja wody

produkcja wodySamodzielna produkcja wody gazowanej jest coraz popularniejsza. W jaki sposób można ją wytwarzać? Sprawdź, ponieważ to nie takie trudne, jak może się wydawać!

Woda gazowana – jak powstaje?

Do produkcji wody gazowanej dochodzi przez nasycenie jej dwutlenkiem węgla, czyli CO2. Bąbelki dwutlenku węgla w wodzie nadają jej wtedy charakterystyczny, musujący smak.

Wytwarzanie wody gazowanej jest możliwe nie tylko w fabryce, ale również w domu. Do tego celu przeznaczone są specjalne urządzenia do nasycania jej CO2. Razem z nimi przyrządzenie wody z bąbelkami jest dziecinnie proste i do tego przyjazne dla środowiska!

Jak produkować wodę gazowaną samodzielnie?

Do samodzielnego produkowania wody gazowanej stosuje się obecnie proste w obsłudze i bezpieczne urządzenia wyposażone w naboje z CO2, na przykład jak butle Sodastream. Naboje umieszczane są w urządzeniu, pod które podsuwa się butelkę z wodą, a następnie naciska przycisk, by spowodować nasycenie wody dwutlenkiem węgla.

Urządzenia do gazowania wody określane są także jako saturator albo syfon.

Wystarczy zatem chwila, aby samodzielnie wytworzyć wodę gazowaną, która natychmiast jest gotowa do użycia, na przykład do wypicia lub przygotowania innych napojów gazowanych.

Niektórzy producenci urządzeń do gazowania wody mogą także zaoferować swoim klientom dodatkowe syropy, które pozwalają na przyrządzenie popularnych napojów, na przykład coli lub napojów o owocowych smakach.

Gdy butla z gazem wyczerpie się, można zakupić nową lub przekazać ją do punktu, który ponownie ją napełni.

Kiedy warto kupić urządzenie do wody gazowanej?

Gdy często kupujesz w sklepach butelki wody gazowanej, w takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu urządzenia pozwalającego na samodzielne nasycanie wody. Wtedy możesz mieć ją zawsze pod ręką i dzięki temu możesz dodatkowo zaoszczędzić i zadbać o środowisko naturalne.

Zalety samodzielnej produkcji wody gazowanej:

  • Niskie koszty wytwarzania wody gazowanej,

  • Ochrona środowiska – brak jednorazowych, plastikowych butelek,

  • Natychmiastowa dostępność wody z bąbelkami,

  • Łatwe produkowanie wody samodzielnie.

Gdzie kupić sprzęt do wody gazowanej?

Aktualnie urządzenia przeznaczone do gazowania wody w domu można zakupić w wielu sklepach. Szeroka gama produktów czeka w sklepach online, gdzie można zakupić je z dostawą do domu.

Koszt zakupu sprzętu przeznaczonego do wody gazowanej to od około 200 do 300 złotych, natomiast naboje – butle z gazem to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Na początku trzeba więc ponieść wyższy koszt, lecz zakup szybko się zwraca.

By Marek

Dodaj komentarz