wózek narzędziowy metalowy

Prowadząc warsztat lub punkt usługowy oferujący różnorodne naprawy czy czynności serwisowe, korzystamy z szeregu różnorodnych narzędzi. Ich rosnąca liczba wymaga dobrego systemu składowania, aby najważniejsze z nich zawsze były dostępne pod ręką. Równie ważna jest możliwość szybkiego dostarczenia do miejsca pracy dodatkowych narzędzi specjalistycznych, potrzebnych do realizacji specyficznego zlecenia.

Najlepszym rozwiązaniem są wózki warsztatowe, które pozwalają przechować dowolną liczbę narzędzi w wygodny sposób. Używając wózka narzędziowego na kółkach możliwe jest szybkie dostarczenie narzędzi do stanowiska pracy. Dopasowując pojemniki i szuflady do własnych potrzeb, można znacząco usprawnić i przyspieszyć codzienne zadania.

Co powinien posiadać wózek warsztatowy?

Wózek narzędziowy powinien przede wszystkim charakteryzować się dużą trwałością. Dlatego wskazane jest korzystanie z rozwiązań wykonanych z metalu. Odporność na uderzenia i potrącenia jest niezwykle ważna, zwłaszcza, gdy korzysta się z ciężkich narzędzi. Odpowiednio gruby, wzmocniony na brzegach blat, to podstawa, jeśli chcemy, aby wózki warsztatowe służyły nam przez długie lata.

W przypadku takich rozwiązań, niezwykle ważna jest możliwość swobodnego ich przemieszczania. Dlatego producenci oferują wózki warsztatowe na kółkach, które łatwo można przemieścić w obrębie warsztatu. Kółka, na których porusza się wózek, powinny umożliwiać łatwe manewrowanie. Co najmniej jedna para kół powinna być skrętna, a także wyposażona w hamulce, które umożliwią jego ustabilizowanie w miejscu docelowym. Niezwykle ważna jest też trwałość tych elementów, aby mogły wytrzymać ciężar nie tylko samego wózka, ale i dodatkowych narzędzi.

Biorąc pod uwagę, że większość serwisów czy warsztatów, to pomieszczenia, które zapewniają minimum dodatkowej przestrzeni, ważne są gabaryty wózka narzędziowego. Dlatego warto korzystać z rozwiązań producentów, którzy oferują wiele modeli, a także umożliwiają ich dodatkowe spersonalizowanie czy wzmocnienie. Wiadomo, że dużą popularnością cieszą się wersje wózków z szufladami, pozwalającymi uporządkować mniejsze narzędzia, śrubki i inne niezbędne w pracy drobiazgi.

Dodatkowe wyposażenie od producenta

Producenci prześcigają się w możliwościach dopasowywania wózków warsztatowych do potrzeb klientów. Obserwując trendy umożliwiają dowolny rozkład szuflad, pozwalając na wygodne gospodarowanie dostępną przestrzenią według zapotrzebowania. Wielu producentów oferuje również możliwość zamykanie jednej, lub nawet wszystkich szuflad czy szafek za pomocą specjalnego klucza, aby nikt niepowołany nie mógł dostać się do narzędzi lub części zapasowych.

Na życzenie klientów możliwe jest dodatkowe wzmocnienie blatu, przez obicie go blachą. Brzegi wózków można również wzmocnić blachą lub gumą, która zapobiegnie obijaniu wózka narzędziowego w wąskich przestrzeniach serwisów. Równie popularnym wyposażeniem jest listwa zapobiegająca rozlewaniu się płynów czy chroniąca przed spadaniem przedmiotów i narzędzi z blatu.

Wózek z szufladami powinien być wyposażony w odpowiednio mocne prowadnice, które wytrzymają ciężar narzędzi i innych przedmiotów. Do tego, prowadnice powinny posiadać ograniczniki, które uniemożliwią jej wypadnięcie poza obręb wózka. Również tutaj, możliwe jest zamocowanie zamka, zabezpieczającego narzędzia przed dostępem osób niepowołanych.

Co można przechowywać w wózku warsztatowym

Wózki warsztatowe pozwalają na przechowywanie praktycznie wszystkich niezbędnych narzędzi i elementów dodatkowych. W wózkach z szufladami można bezpiecznie przechowywać drobne narzędzia, śrubki, nakrętki, kable i inne przydatne w codziennej pracy przedmioty. W większych, często otwartych przestrzeniach, można umieścić cięższe narzędzia, po które będziemy sięgać sporadycznie lub tylko przy określonych czynnościach. Często na wózkach narzędziowych montuje się kompresory, butle do palników i inne nieporęczne przedmioty, które wygodniej przemieszczać korzystając z szafki na kółkach.

Jak widać wózki warsztatowe, to niezwykle przydatne rozwiązania, które można dopasować do potrzeb każdego warsztatu i serwisu. Dobrze rozplanowane i wytrzymałe, powinny wytrzymać przez lata. Wysokiej jakości wózki warsztatowe znajdziesz w sklepie Techmark, producenta mebli metalowych: https://sklep.techmark.com.pl/

By Marek

Dodaj komentarz