Budując lub remontując dom, czy też mieszkanie musimy się zmierzyć z wieloma trudnymi decyzjami. Taka budowa, czy remont to wielkie wyzwanie, dlatego warto do niego przygotować się w odpowiedni sposób, również teoretycznie. Jedną z decyzji dotyczącą remontu jest wybór ogrzewania. Poniżej zamieszczamy 3 zalety ogrzewania podłogowego.

Dobre samopoczucie i zdrowie

Zalety ogrzewania podłogowego z pewnością doceniają astmatycy i alergicy. Grzejniki zbierają kurz i powodują unoszenie się go ku górze. Ogrzewanie podłogowe pozwala ograniczyć ruch powietrza, co zmniejsza cyrkulację kurzu, a przez to pozwala na zachowanie dobrych warunków higienicznych. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu jest nam ciepło w nogi, a chłodnej w głowę, a to pozwala nam zachować dobre samopoczucie.

Oszczędność

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu możemy poczynić znaczne oszczędności. Niewątpliwą zaletą jest mniejsze zużycie gazu, w przypadku posiadania kotła gazowego. Ogrzewanie gazowe zmniejsza zużycie gazu o 10-15%. Korzystnie sprawdza się też w wysokich oraz otwartych pomieszczeniach. Zapewnia nam ciepło na odpowiedniej wysokości. Dzięki niemu chłodne powietrze znajduje się wyżej niż to ciepłe. Daje też możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii np. instalacji solarnych lub pomp ciepła, która posiadają najwyższą sprawność przy instalacjach niskotemperaturowych jakim jest ogrzewanie podłogowe.

Większa powierzchnia pomieszczeń

Zalety ogrzewania podłogowego to również większa możliwość aranżacji pomieszczenia i jego większa powierzchnia. Ogrzewanie podłogowe jest jedną dużą płytą grzewczą, przez co nie marnujemy miejsca na grzejniki, które często nie pasują do wnętrza. Dzięki temu nie musimy martwić się o maskowanie grzejników, a ich miejsce możemy ciekawie wykorzystać i zaaranżować.

 

By Marek

Dodaj komentarz