wywoz gruzu

wywoz gruzuWypożyczenie kontenera przeznaczonego na odpady to prosty i szybki sposób, aby się ich pozbyć. Taka oferta bardzo często wybierana jest również w przypadku gruzu. Kiedy warto zdecydować się na wynajem kontenera na gruz? Gdzie może być on ustawiony? Z jakimi kosztami jest związane jego wypożyczenie?

Kontener na gruz – kiedy warto go wynająć?

Wprawdzie osoby prywatne, które mają gruz po pracach budowlanych, wyburzeniowych czy remontowych, mogą przekazać gruz do punktu jak PSZOK, to jednak bardzo często jest to niewygodne. Odpady trzeba wtedy we własnym zakresie zawieźć do punktu, załadować i rozładować. Ponadto niektóre PSZOK-i stosują limitu dla przyjmowanych odpadów.

Popularną alternatywą są w tym przypadku kontenery na gruz, które można wynająć w firmach komunalnych. Kontener jest wtedy podstawiany na dane miejsce, gdzie można samemu zapełnić go odpadami. Następnie firma odbiera go i odpowiednio utylizuje gruz.

Wobec tego kontenery na gruz to wygodna alternatywa dla samodzielnego pozbycia się gruzu i doskonale sprawdza się także w trakcie prowadzenia prac, by wyrzucać go na bieżąco.

Gdzie można ustawić kontener na gruz?

Aby skorzystać z kontenera na gruz, wymaga on ustawienia w odpowiednim miejscu. Trzeba zatem odpowiednio je przygotować, żeby przestrzeń była odpowiednio duża i stabilna.

Gdy kontenery na gruz zamawiane są na prywatną posesję, wtedy trzeba wybrać właściwe miejsce, które będzie odpowiadało wielkości kontenera. Z kolei wtedy, gdy kontener ma być zamówiony na czas prac w mieszkaniu, trzeba będzie uzyskać odpowiednie zezwolenie na jego ustawienie od wspólnoty.

Dokładne informacje o wymiarach kontenerów można uzyskać od firmy, która je dostarcza, aby odpowiednio znaleźć miejsce do ich ustawienia. Gdy jest ono niewielkie, konieczne może być zamówienie paru mniejszych kontenerów po kolei zamiast jednego większego.

Z jakimi kosztami związane jest wynajęcie kontenera?

Ceny związane z wynajęciem kontenera na gruz wynikają przede wszystkim z jego pojemności, rodzaju gruzu, a także czasu trwania umowy. Ponadto uwzględnia się również dystans do dowozu kontenera, dlatego wtedy, gdy będzie on zamawiany w oddalonej firmie, koszty będą wyższe.

Zazwyczaj za mniejsze kontenery na gruz trzeba zapłacić od około 500 złotych, natomiast w przypadku większych koszty mogą znajdować się na poziomie nawet ponad 2000 złotych. Ceny zatem będą zróżnicowane, dlatego trudno z góry wskazać, jakie będą koszty skorzystania z takiej usługi.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować wynajem kontenera na gruz, najlepiej skontaktować się z firmą komunalną.

By Marek

Dodaj komentarz