Musisz pozbyć się zbędnych odpadów z podwórka lub mieszkania? Pomyśl o wynajęciu kontenera! Kiedy warto zdecydować się na jego wynajęcie? Ile kosztuje skorzystanie z takiej usługi?

Kiedy warto wynająć kontener na odpady?

Wynajem kontenera na odpady jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, na które decyduje się obecnie wiele osób. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się różnego rodzaju odpadów, na przykład podczas generalnych porządków, remontu, wyburzenia starego budynku czy prac budowlanych.

Skorzystanie z wynajmu kontenerów możliwe jest w wielu przypadkach, gdy konieczne jest usunięcie odpadów jak:

  • gruz – czysty i zmieszany

  • odpady budowlane

  • papa dachowa

  • odpady segregowane, na przykład papier, tworzywa sztuczne

  • odpady gabarytowe jak meble

  • odpady zmieszane

  • odpady zielone

  • ziemia, kamienie

Gdy potrzebne są kontenery Poznań jest miastem, gdzie działa wiele firm zapewniających kompleksową obsługę w tym zakresie. Więcej informacji związanych z ich ofertą oraz cennikami można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Wynajem kontenera – jak wygląda usługa?

Aby skorzystać z usługi jak wynajem kontenerów, należy w pierwszej kolejności wybrać firmę świadczącą usługi w tym właśnie zakresie.

Zamówienie na kontener można złożyć przez internet, telefonicznie lub osobiście w siedzibie firmy. Gdy nie wiadomo, jaki rodzaj kontenera wybrać, warto wcześniej skontaktować się z firmą odbierająca odpady.

Po złożeniu zamówienia firma dostarcza pusty kontener w wyznaczone miejsce. Warto wtedy zadbać o to, aby na podwórku lub w innym miejscu znalazła się odpowiednia przestrzeń do jego ustawienia.

Następnie do kontenera można wrzucić odpady. Najlepiej zdecydować się na jego wynajem, gdy dopiero planuje się albo prowadzi już prace. Wtedy można na bieżąco pozbywać się wszystkich śmieci bez potrzeby ich dodatkowego składowania.

Po zakończeniu umowy najmu lub po skontaktowaniu się z firmą przyjeżdża ona na miejsce i odbiera kontener z odpadami. Następnie odpady są odpowiednio utylizowane zależnie od ich rodzaju.

Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady?

Koszty związane z wynajęciem kontenera na odpady są zależne od wybranej firmy, która zajmuje się tego typu usługami.

Pod uwagę bierze się również inne czynniki przy wycenie, między innymi pojemność kontenera, rodzaj odpadów, czas wynajmu oraz dystans potrzebny do dowozu i odbioru kontenera od klienta.

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 300 złotych za mniejsze kontenery, natomiast w przypadku większych ceny mogą wynosić nawet ponad 2000 złotych zależnie od odpadów.

By Marek

Dodaj komentarz