Pomimo tego, że za okami zima roztacza swe uroki, to odpowiednia pora, aby przygotować się do wszelkich prac w obejściu swojego domu. Zimą można na spokojnie zaplanować wszelkie prace wykończeniowe, remontowe, większe lub mniejsze zmiany, jakich zamierzamy dokonać wiosną i latem. Na spokojnie możemy stworzyć listę potrzebnych materiałów i narzędzi oraz sprawdzić ich ceny.

Zaplanuj mądrze

W długie zimowe wieczory mamy więcej czasu, na różnego rodzaju przemyślenia i wyliczenia.  To dobry moment na zaplanowanie wiosennych prac ogrodowych. Niezależnie od tego, co chcielibyśmy zmienić w naszej prywatnej oazie, lepiej zawczasu przygotować sobie chociaż wstępny plan działania. Po pierwsze, jeśli planujemy położenie chodnika, wykończenie drogi dojazdowej lub odwodnienia, musimy policzyć, ile i jakiego rodzaju materiałów będziemy potrzebować (kostka, krawężniki, palisada, cement, piach, kamień, itp. materiały). Pamiętajmy, że zawsze należy brać większą ilość, gdyż w większości przypadków zawsze „czegoś” brakuje, a gdy przystąpimy do prac możemy danego modelu/koloru już nie odnaleźć. Natomiast nadmiar materiału można zazwyczaj zwrócić do sklepu albo zachować.

Po drugie, gdy wiemy, że sami nie poradzimy sobie z wyliczeniem i projektem, to lepiej poprosić o pomoc biuro projektowe albo skontaktować się z profesjonalistą. Gdzie takiego znaleźć? Praktycznie w każdym składzie czy markecie budowlanym pracują osoby, które mogą wspomóc nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Ewentualnie wskażą, gdzie powinniśmy się udać.

Po trzecie, warto też zrobić swoisty rekonesans – odwiedzić kilka miejsc, zapoznać się z ofertą, porównać ceny. Oczywiście trzeba też sprawdzić i zapoznać się z opinią o producentach takich materiałów. W przypadku budowy przydomowego chodnika, odwodnienia czy ścieżek w ogrodzie, musimy pamiętać że mają one nam służyć przez długie lata. Wybrany materiał powinien być więc niezwykle wytrzymały. Oprócz trwałości, zwróćmy uwagę również na jakość wykonania i wykończenia. W końcu chcemy, aby obejście naszego domu było estetyczne.

Jednym z wiodących producentów materiałów, które odmienią oblicze naszego ogrodu jest Semmelrock. Z ofertą palisad, obrzeży, krawężników, płyt możemy zapoznać się na:  https://www.semmelrock.pl/produkt/stopnie-palisady-obrzeza/palisada-riva/. Warto zajrzeć na stronę, bo możemy znaleźć tam szeroki asortyment, wiele ciekawych inspiracji i porad.

By Marek

Dodaj komentarz