ile kosztuje roaming
http://www.digital-eins.com/

Jeszcze do niedawna słyszało się o horrendalnych rachunkach za telefon, jakie musieli zapłacić amatorzy rozmów wykonywanych z zagranicy telefonem z krajowym abonamentem. Wszystko za sprawą roamingu, czyli mechanizmu umożliwiającego korzystanie z usług zagranicznych sieci, które do najtańszych nie należą. Taka sytuacja sprawiała, że komórki za granicą używane były tylko w razie najwyższej konieczności, a na rachunek i tak czekało się z biciem serca. Dziś jednak wiele się zmieniło i dzięki prostemu porównaniu abonamentów albo umów na kartę może okazać się, że na roaming stać dosłownie każdego użytkownika krajowych sieci komórkowych, bo za połączenia wykonywane za granicą zapłaci porównywaną cenę jak w Polsce.

roaming w podróży
http://i.computer-bild.de/

Roaming w standardzie

Przede wszystkim wielu operatorów oferuje roaming w ramach swoich standardowych taryf. W cenie miesięcznego abonamentu użytkownicy otrzymują limit minut połączeń oraz MB internetu w Unii Europejskiej, a nawet poza nią. Poprzez porównanie abonamentów dowiemy się, ile dokładnie wynoszą limity i czy wystarczą na nasze potrzeby.

Włączanie roamingu

Niezależnie od tego czy posiadamy telefon na abonament czy na kartę, usługę roamingu trzeba będzie aktywować zanim zaczniemy z niej korzystać. W tym celu operatorzy zalecają kontakt z Biurem Obsługi albo zdalne włączenie roamingu. Stawki za rozmowy za granicą nie powinny wzbudzać paniki, bo w rozsądnych granicach utrzymuje je tak zwana Eurotaryfa, dzieląca świat na 5 stref cenowych.

roaming na wakacjach
http://www.eccireland.ie/

Obniżenie kosztów roamingu

Jednak, gdy po porównaniu abonamentów lub ofert na kartę nadal uważamy, że roaming jest dla nas za drogi lub przyznane limity są niewystarczające, ciągle mamy możliwość modyfikacji. Operatorzy proponują nam uruchomienie dodatkowych usług za pomocą których za rozmowy zagraniczne i sms-y będziemy płacić jak w kraju albo zwiększymy sobie pakiety internetu.

Bardziej szczegółowe porównanie ofert na kartę lub na abonament znajdziecie tutaj: http://www.orange.pl/abonament_indywidualny.phtml

źródło obrazka wyróżniającego: www.digital-eins.com

By Marta

Dodaj komentarz