list do nowonarodzonego
pjmedia.com

We wzruszających momentach towarzyszących nowonarodzonemu dziecku, rodzicom często brakuje słów, aby oddać cały wachlarz uczuć, które ich wypełniają. Niewielu zdecydowałoby się na napisanie listu, żeby wyrazić swoją nadzieję na dobrą przyszłość dla swojej córki i syna. Rodzice Małej Max nie wahali się napisać do Niej listu, gdy tylko pojawiła się na świecie. I to nie tylko dlatego, że są jednym z najbogatszych ludzi na świecie, ale również dlatego, że mieli Jej ważne rzeczy do zakomunikowania.

Mark Zuckenberg Priscilla Max
http://ewn.co.za/2015/12/02/Mark-Zuckerberg-A-letter-to-our-daughter

Przede wszystkim Mark Zuckenberg, twórca Facebooka i Jego żona Priscilla w liście do swojej Córeczki Max, która przyszła na świat 1 grudnia 2015 roku wyrazili nadzieję, że postęp techniczny na świecie uczyni jej życie lepszym, niż ich własne. http://ewn.co.za/2015/12/02/Mark-Zuckerberg-A-letter-to-our-daughter

Następnie zwrócili uwagę na fakt, że obecnie w US wydaje się 50 razy więcej na leczenie chorób zamiast na badania w celu ich uniknięcia. Wymienili pięć najczęstszych przyczyn zgonów : choroby serca, raka, udar mózgu, choroby neurodegeneracyjne oraz zakaźne.

W końcu przyznali, że ich marzeniem byłoby uwolnić świat od cierpienia spowodowanego chorobami i że zamierzają dołożyć wszelkich starań do urzeczywistnienia tego marzenia.

List do Max jest naprawdę długi i mówi jeszcze o wielu innych problemach naszego świata, jednak jego clue jest ogłoszenie inicjatywy Chan Zuckenberg Initiative, której celem będzie rozwijanie ludzkiego potencjału oraz promocja równości wszystkich dzieci. W początkowej fazie działalności najważniejsze będą: spersonalizowane nauczanie, leczenie chorób, komunikacja między ludźmi i budowanie silnych społeczności. Na te właśnie cele Małżeństwo przeznaczy 99% swoich udziałów z Facebooka.

symbol lajka
http://www.clipartbest.com/

Piękny gest, godny naśladowania, oczywiście w ramach własnych możliwości. Ile gotowi bylibyśmy poświęcić dla lepszej przyszłości naszych dzieci? 99% czy wszystko?

By Marta

Dodaj komentarz