para w kuchni
http://thecouplesspot.blogspot.com/

Co prawda maszyny parowe możemy dziś podziwiać już tylko w muzeach, ale z dobrodziejstw pary, jako źródła energii nadal chętnie korzystamy w naszej kuchni. Kto jeszcze nie przekonał się do gotowania na parze, niech przyjrzy się najnowszym kolekcjom garnków ze stali nierdzewnej, które swoim profesjonalizmem i precyzją wykonania przypominają niegdysiejsze maszyny parowe:-)

Szybkowar jak parowóz

garnek szybkowar
http://www.tefal.pl/

Wśród gamy rondli, patelni i garnków ze stali nierdzewnej uwagę przykuwa sześciolitrowy szybkowar. Nie chodzi tylko o jego masywną budowę i dużą objętość, ale także o profesjonalny zawór ciśnienia na jego pokrywie, który sprawia, że skojarzenie z parowozem nasuwa się samo. I nie jest ono bezpodstawne, jako, że w szybkowarze ciśnienie pary w zależności od zastosowanego programu wykorzystywane jest do błyskawicznego gotowania warzyw lub mięsa. Powłoka ze stali nierdzewnej nadaje mu nie tylko metaliczny połysk ale również gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni. Dodatkowo dzięki specjalnemu koszykowi, możliwe jest gotowanie na parze tak delikatnych produktów jak ryby morskie czy kruche warzywa. Pod warunkiem, oczywiście, że znanych nam jest przynajmniej kilka przepisów na potrawy gotowane na parze.

Zaawansowany technologicznie multicooker

urządzenie multicooker
http://www.tefal.pl/

Kuchenne rewolucje, to nie tylko coraz bardziej wymyślne dania w restauracjach, ale również coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do ich przyrządzania. Dziś w profesjonalnej kuchni nie może zabraknąć garnków ze stali nierdzewnej, które gwarantują jakość i szybkość gotowania. Jednak o prawdziwym postępie w technologii przygotowywania żywności można mówić od momentu pojawienia się urządzeń takich jak multicookery, w których możliwe jest gotowanie na parze według przepisów najzdrowszych i najsmaczniejszych kuchni świata. Mało kto wie, że jest tu dostępnych aż 12 funkcji, dzięki którym w zdrowszy i szybszy sposób podgrzejemy owsiankę, upieczemy domowy chleb, przygotujemy jogurt własnej roboty albo udusimy ulubione rodzaje mięs. Czy nastał nam nowy Wiek Pary?

Więcej o niezawodnych garnkach ze stali nierdzewnej i przepisach na gotowanie na parze dowiecie się tutaj: http://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/Patelnie-i-garnki/c/pots%2B%26%2Bpans

 

źródło obrazka wyróżniającego: thecouplesspot.blogspot.com

By Marta

Dodaj komentarz