wzrątek w kranie
http://czasnawnetrze.pl/

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś sparzyć zbyt gorąca wodą z kranu. Konsekwencje takiego zdarzenia zależą zawsze od temperatury wody podgrzanej w podgrzewaczu, ale też od wrażliwości naszej skóry. Sposobów na uniknięcie oparzeń jest co najmniej kilka. Warto je zastosować, zwłaszcza, kiedy mamy w domu małe dzieci, które same potrafią odkręcać kran.

Bezpieczna ciepła woda użytkowa

gazowy podgrzewacz
http://www.junkers.pl/

Na szczęście c.w.u. czyli ciepła woda użytkowa w instalacjach wodociągowych nigdy nie jest wrzątkiem. Przypomnijmy, że temperatura wrzenia wody wynosi około 100 stopni Celsjusza (dokładnie 99.97ºC), gdy tymczasem parametry c.w.u zawierają się między 40 a 90 ºC. Jeśli mieszkamy w blokach, to raczej nie mamy wpływu na temperaturę wody otrzymywaną ze zbiorczego źródła. Spółdzielnie najczęściej używają wielofunkcyjnych kotłów do jej przygotowania. Natomiast jeśli sami musimy zadbać o c.w.u. w naszym domu lub mieszkaniu, to zawsze mamy możliwość regulowania temperatury w podgrzewaczach lub innych urządzeniach grzewczych, które zainstalujemy.

Od podgrzewacza do kranu

dziecko przy kranie
http://rtvagd.wp.pl/

Sposobów na uzyskanie c.w.u. jest co najmniej kilka. Wybór urządzeń grzewczych na rynku jest naprawdę spory. Warto zwrócić uwagę na gazowe podgrzewacze pojemnościowe, dzięki którym zawsze mamy zapas ciepłej wody od 120 do 190 l, w zależności od wybranej objętości zbiornika. Do tego sami określamy temperaturę na takim poziomie, jaki najbardziej nam odpowiada. Woda z podgrzewaczy może być rozprowadzana do wszystkich punktów, od kuchennego kranu, przez baterię w łazience, po umywalkę WC. Jeśli chcemy mieć dodatkowe zabezpieczenie przed oparzeniami, zainstalujmy w każdym punkcie czerpania wody kran z termostatem zamiast zwykłych baterii.

Więcej informacji na temat podgrzewania wody w gazowych podgrzewaczach pojemnościowych można uzyskać tutaj : http://www.junkers.pl/produkty/przygotowanie-cwu/gazowe-podgrzewacze-pojemnosciowe/

źródło obrazka wyróżniającego: czasnawnetrze.pl

By Marta

Dodaj komentarz