smart city inteligentne miastawin2biz.com

To, że miasta stale zmieniają swoje oblicza jest naturalnym zjawiskiem w ich dziejach. Jednak obecna cyfrowa transformacja przestrzeni miejskiej jest czymś zupełnie wyjątkowym, czemu warto się przyjrzeć. Inteligentne miasta,zwane z angielska smart city powstają na naszych oczach, chociaż, nie da się ich zobaczyć gołym okiem, a żeby je dostrzec musimy uzbroić się w urządzenia mobilne i specjalne aplikacje.

Geolokalizacja w inteligentnych miastach. Dzięki niej nigdy nie zginiesz, a mijane budynki i pomniki historii odkryją przed tobą swoje tajemnice.

geolokalizacja w inteligentnych miastach
http://inteligentnemiasta.pl/

Inteligentne miasto oszczędza energię regulując natężenie oświetlenia w lampach ulicznych, a także kieruje ruchem dzięki zmianie sekwencji sygnalizacji świetlnej na drogach.

światła uliczne
http://www.newhdwallpapers.in/

Dostępne aplikacje informują o lokalnych wydarzeniach, a także uczą jak najlepiej wykorzystać infrastrukturę miasta i dostępne źródła energii.

aplikacje mobilne smart city
http://mobilefomo.com/

Mieszkańcy inteligentnych miast mają możliwość wpływania na podejmowane decyzje przez lokalną administrację, a także zgłaszają innowacyjne pomysły online.
Dzięki inteligentnym miastom i ich inteligentnym mieszkańcom mamy szansę na mądrzejszy świat 🙂

 

Więcej o inteligentych miastach dowiecie się tutaj: http://inteligentnemiasta.pl/

źródło obrazka wyróżniającego: win2biz.com

By Marta

Dodaj komentarz