edukacja matematyczna
https://www.mbank.pl/o-nas/fundacja/

Powtarzanie dzieciom w kółko o przydatności matematyki w życiu codziennym raczej je znudzi, niż zachęci do pogłębiania wiedzy z dziedziny algebry czy geometrii. Tak samo marny skutek odniesiemy przestrzegając uczniów przed niepowodzeniem na egzaminach lub choćby podczas sumowania kwoty zakupów czy odejmowania kolejnych rat od kredytu. O tym, że matematyka przydaje się nie tylko w banku i że liczenie naprawdę potrzebne jest każdemu najlepiej przekonać dzieci przez… zabawę. Oto kilka przykładów jak można bawić się edukacją matematyczną dzięki dotacjom, grantom i stypendiom ufundowanym przez program matematyka w banku:

Gra w Matematrix

matematyka w banku
www.mbank.pl

Dodanie szczypty adrenaliny do rozwiązywania zagadek matematycznych, może im tylko wyjść na korzyść. Dzieci bardziej angażują się w rozwikłanie łamigłówki, a co ważniejsze o wiele więcej z niej zapamiętają, jeśli w końcu uda im się uzyskać wynik. Można się tylko domyślać, jak wiele emocji towarzyszy dzieciakom podczas gry ulicznej „Matrix”, gdy napotkane awatary wielkich matematyków pokonać trzeba ich własną bronią, czyli za pomocą twierdzeń i i teorii matematycznych, a na końcu drogi zdekodować serwera wroga rozwiązując równanie.

Z Pitagorasem za pan brat

Zawiłości funkcji trygonometrycznych dadzą się lepiej przyswoić, gdy pozna się bliżej osobę ich twórcy. Kto wie, może seria zajęć pozalekcyjnych matematyka w banku, w trakcie których uczniowie dowiadywać się będą o życiu i trudnościach, jakie sam napotkał na swojej drodze Pitagoras sprawi, że stanie się on im bliższy i być może łatwiej będzie z nim ruszyć w świat trygonometrii.

Święto Tabliczki Mnożenia

matematyka w banku
www.mbank.pl

W „kalendarzu świąt przeróżnych” warto odnotować kolejną datę. Jest nią 25 września obchodzony w Polsce i nie tylko jako „Święto Tabliczki Mnożenia”. Jak się okazuje obchody tego matematycznego święta odbywają się wszędzie zgodnie z przyjętym odgórnie rytuałem. Otóż, specjalnie wyszkolone i biegłe w iloczynach dziecięce patrole sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia u… dorosłych. W tym celu odwiedzają najważniejsze urzędy w mieście, zaglądają do gabinetów dyrektorów, a także zatrzymują przechodniów, by zadać im z pewnością trudniejsze pytania niż to; „ile jest 2 x 2”

Wszystkich szukających inspiracji do uatrakcyjnienia nauki algebry i geometrii, a także zainteresowanych matematyką w banku zapraszam do odwiedzenia strony: https://www.mbank.pl/o-nas/fundacja/

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.mbank.pl

By Marta

Dodaj komentarz