wózek golfowy
http://www.melex.pl/

Niepozorne pojazdy z mieleckiej fabryki Melex stały się na tyle popularne, że dziś ich mianem często określa się każdy rodzaj wózków elektrycznych. Tymczasem oryginalne meleksy powstały w 1971 roku w specjalnie utworzonym wydziale mieleckiej fabryki samolotów z myślą o poruszaniu się po polach golfowych. Dziś produkowane są w kilkunastu odmianach i spotkać je można praktycznie na całym świecie, od szwedzkich stoczni, przez lotniska rozsiane po całej Europie, po pola golfowe w USA, a nawet zakłady przemysłowe w Australii i innych dalekich zakątkach. Sami siadając za kierownicą meleksa w pracy lub wynajmując jeden z nich na wakacjach zwróćmy uwagę, czy nie widać na jego masce charakterystycznego logo polskiej firmy Melex.

Na służbie i na dyżurze w meleksie

służbowy meleks
http://polskiprzemysl.com.pl

Wózki elektryczne są doskonałym narzędziem pracy dla służb porządkowych obsługujących rozległe tereny parkowe. Mogą się nimi poruszać policjanci i strażnicy miejscy podczas patroli. W szpitalach i sanatoriach ceni się skuteczność pomocy medycznej w meleksach, zawsze gotowej nieść pomoc spacerującym po uzdrowiskowych alejkach pacjentom. Także organizatorzy wielkich imprez targowych takich jak EXPO doceniają łatwość komunikacji meleksami między poszczególnymi pawilonami i halami wystawienniczymi.

Meleks pasażerski, bagażowy lub specjalny

meleks osobowy
http://www.melex.pl/

Właściwie trudno znaleźć branżę, w której meleksy nie miałyby zastosowania. Niejedna firma rozważa kupno jednego lub kilku pojazdów elektrycznych w celu usprawnienia komunikacji wewnętrznej. Mogą one służyć zarówno do przewozu osób, jak i towarów, bagażu, a nawet odpadów. Do tego na specjalne zamówienia fabryka Melex produkuje pojazdy dedykowane konkretnym zadaniom, takim jak malowanie pasów na drogach.

Technologia, a konkurencja

W ciągu 45 lat swojej działalności Melex stale się rozwija wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne służące energooszczędności i zwiększaniu zasięgu wózków (dziś jest to 60-80 km na jednym ładowaniu). Z kolei baterie litowo-jonowe pozwalają na szybkie doładowanie i pracę nawet przez całą dobę. Natomiast wielowahaczowe przednie zawieszenie poprawia komfort jazdy i zwrotność wózka elektrycznego. Nowoczesny design i wymienione tu parametry techniczne pozwolą z pewnością oprzeć się naporowi konkurencyjnych „meleksów” osobowych z Chin, bagażowych z Francji oraz golfowych z USA i Japonii.

źródło obrazka wyróżniajacego: melex.pl

By Marta

Dodaj komentarz