opiekun do dziecka
redcross.org

Warning: Undefined property: stdClass::$height in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/loging.com.pl/wordpress21831/wp-content/plugins/embedplus-for-wordpress/embedplus.php on line 251

Kto powiedział, że tylko dziewczyny mogą wyjeżdżać do pracy jako Au pair. Od jakiegoś czasu taka opcja zatrudnienia jest jak najbardziej dostępna również dla chłopców. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie programy Au Pair mają długą tradycje, obecnie widać trend w poszukiwaniu chłopców i młodych mężczyzna do opieki nad dziećmi. Aby zostać BroPair można się zdecydować na pośrednictwo sprawdzonych agencji zatrudnienia. Jest to zdecydowanie pewniejsze rozwiązanie niż szukanie ofert samemu w internecie.

opiekun do dzieci
http://algoos.com

Co oznacza BroPair

Nazwa pochodzi od słowa Brother (Bro) i słowa Pair (tak jak w „au pair”) oznaczającego po francusku „równy”. I o to właśnie tutaj chodzi. Rodziny przyjmujące pod swój dach chłopców do pracy w tym charakterze mają za zadanie traktować ich na równi z innymi członkami rodziny, tak jakby dzieci zyskiwały „starszego brata” na ten czas. Starszy brat, jak wiadomo nie tylko jest od wydawania poleceń i pilnowania wszystkich i wszystkiego dookoła, ale także nadaje się do niezłej zabawy, bo z kim jak nie z nim właśnie, najfajniej jest zagrać w piłkę nożną albo zaliczyć punkty w kosza.

Predyspozycje BroPair

Nie bez przyczyny jako au pair pracowały dotąd głównie dziewczyny, którym częściej przytrafia się posiadać instynkt opiekuńczy. Trzeba jednak przyznać, że i wielu chłopcom go nie brakuje. Jeśli dodatkowo lubią prace z dziećmi, to zawód bro pair jest jak najbardziej dla nich odpowiedni. Do obowiązków bro pair należeć będzie budzenie dzieci, przygotowanie ich do szkoły i przedszkola, a także przyprowadzenie ich z powrotem do domu i zajmowanie się nimi do powrotu rodziców. Żeby dostać ofertę pracy trzeba posiadać doświadczenie na przykład w zajmowaniu się młodszym rodzeństwem albo mając za sobą wolontariat w przedszkolu lub innej placówce opiekuńczej. Spora doza kreatywności i poczucia humoru jest nieodzowna, by sprawdzić się jako BroPair.

 

źródło obrazka wyróżniającego: redcross.org

By Marta

Dodaj komentarz