Już za kilka dni najbardziej magiczne i niesamowite święta, święta na które czekamy z utęsknieniem cały rok. Boże Narodzenie, bo o nim mowa, to czas kiedy możemy spotkać się z rodziną, cieszyć się magiczną, ciepłą i życzliwą atmosferą, której tak brakuje na co dzień. Jednak zanim zasiądziemy razem ze swoimi bliskimi przy stole, trzeba między innymi posprzątać dom, co nie należy do najmilszych przedświątecznych obowiązków. Sprzątanie jest znienawidzoną czynnością, ale jakże konieczną. Na szczęście czynność tą można sobie ułatwić. Poniżej umieszczamy 6 cennych porad zaczerpniętych od doświadczonych gospodyń domowych i jedną złotą, którą należy zastosować po przeczytaniu tego artykułu.

girl-1531575__340

Sprzątanie- 7 cennych porad

1.Fugi w łazience doskonale wyczyścimy za pomocą zmywacza do paznokci. Zanim zaczniemy czyścić fugi, warto zalać toaletę płynem do WC i pozostawić na kilkanaście minut. Dzięki temu później łatwiej ją wyczyścimy można użyć także coli, która świetnie rozpuszcza wszelkie osady.

2. Sprzątając łazienkę nie wolno zapomnieć o lustrze. Aby nie zachodziło parą, a przez to szybko się nie brudziło powierzchnię umytego lustra należy wypolerować pianką do golenia.

3. Aby szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową należy wstawić do niej szklankę z octem, a następnie włączyć urządzenie na 2 minuty. Po upływie tego czasu wnętrze mikrofalówki wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Dzięki temu usuniemy tłuszcz i przyschnięte plamy, odświeży to także jej wnętrze.

vacuum-cleaner-657719__340

4. Tłustych palm z dywanu i mebli tapicerowanych skutecznie pozbędziemy się za pomocą sody oczyszczonej. Na zabrudzenia wystarczy nasypać sody i pozostawić ją na ok 2-3 godziny, a następnie  wetrzeć i odkurzyć. W ten sposób możemy odświeżyć także cały dywan. Substancja powinna skutecznie wchłonąć tłusty brud.

5. Sprzątanie i odświeżanie lodówki będzie szybsze jeśli użyjemy wody z dodatkiem octu. Po umyciu lodówki warto włożyć do niej przeciętą na pół cytrynę która zneutralizuje przykry zapach.

6.Jeśli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami utalentowanych artystycznie dzieci, które malują gdzie się da, to ściany pomalowane kredkami można wyczyścić za pomocą pasty do zębów.

7. A na koniec pozostawiliśmy złotą radę, która w niewiarygodny sposób ułatwia i przyśpiesza sprzątanie, a mianowicie na czas świątecznych porządków wyłączmy Internet. 🙂

brush-15931__340

 

By Marek

Dodaj komentarz