W dzisiejszych czasach zdjęcia robić może każdy i to praktycznie każdych okolicznościach. Nowoczesne technologie ułatwią nam tą czynność. Aby zrobić dobre zdjęcie wcale nie potrzebujemy już aparatu, większość z nas używa do tego smartfonów. Posiadając nowy telefon z wysokiej jakości aparatem i aplikacjami do robienia zdjęć nie musimy mieć dużych umiejętności. Jednak jeśli czujemy, że fotografia będzie naszą pasją, chcemy robić to jak najlepiej.

Gdzie uczyć się fotografii?

yashica-711794__340

Kiedy już odkryliśmy swoje powołanie, nowe hobby i pasję zastanawiamy się gdzie uczyć się fotografii i jak się uczyć  fotografii? Na szczęście obecnie mamy cała masę możliwości nauki fotografii,  np. możemy korzystać z różnego rodzaju  szkoleń i kursów itp. Oczywiście w dobie XXI wieku, czyli dobie Internetu fotografii możemy uczyć się również w sieci. Mnóstwo porad dotyczących robienia zdjęć wysokiej jakości najdziemy np. na stronie: https://www.szerokikadr.pl/poradnik . Każdy początkujący fotograf powinien kierować się poradami, które znajdują się na tej stronie, dzięki temu fotografie będą zachwycać. Można również skorzystać z kursu online, co jest ogromną wygodą. Wcale nie musimy posiadać nowoczesnego aparatu z wieloma funkcjami, a także miliona aplikacji i programów do obróbki zdjęć, najważniejsza jest pasja oraz wiedza jak wykonać dobre zdjęcie.

Jak uczyć się fotografii?

camera-711040__340

Każdy fotograf zarówno ten profesjonalny, fachowo wykształcony, jak i doświadczony amator, z pewnością udzieli jednej najważniejszej rady, a mianowicie – robić jak najwięcej zdjęć. Ab móc nauczyć się robić dobre zdjęcia należy jak najczęściej naciskać „spust” aparatu. Tylko metodą prób i błędów możemy nauczyć się fotografii. Sami krytycznie spoglądajmy na swoje pracę, koniecznie trzeba poprosić o ocenę również znajomych (tylko tych szczerych), a najlepiej fachowców. Warto sprawdzać i korzystać ze wszystkich funkcji jakie mamy w aparacie, czy też telefonie. Jednak przede wszystkim należy zapoznać się z podstawowymi technikami wykonywania zdjęć. Kiedy już opanujemy to co najważniejsze w teorii i praktyce możemy zacząć eksperymentować z aparatem. Dzięki temu odnajdziemy swój własny styl.

By Marek

Dodaj komentarz