Wiosna w tym roku nie rozpieszcza, jednak warto korzystać z każdej pogodnej chwili i spędzać ją na świeżym powietrzu. Świetnym i niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest przejażdżka na rowerze. Jest wiele powodów aby przesiąść się na rower i porzucić jazdę samochodem. Podziękuje nam nie tylko środowisko, ale również nasz organizm. Jazda na rowerze potrafi pozytywnie uzależnić i warto się o tym przekonać. Poniżej przedstawiam listę 5 korzyści jakie przyniesie nam regularna jazda na rowerze.

1 Poprawa nastroju

Podczas jazdy na rowerze tak samo jak w trakcie uprawiania innych sportów wydzielają się endorfiny, czy li hormony szczęścia. To właśnie one zmniejszają odczuwanie zmęczenia i ból mięśni. Poprawia się krążenie, krew szybciej płynie, a organizm staje się lepiej dotleniony, co również wpływa na poprawę humoru. Jazda na rowerze relaksuje, dzięki niej zapominamy o stresie i zmartwieniach.

2 Poprawa kondycji

Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie nóg, a szczególnie rzeźbi mięśnie łydek. Bardzo korzystnie wpływa też na mięśnie kręgosłupa, zwłaszcza dolnych jego partii. Podczas rowerowej przejażdżki tracimy także zbędne kalorie. Podziękuje nam też nasze serce, bowiem wysiłek wykonywany podczas przejażdżki wzmacnia krążenie, chroni przed nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami serca. Im częstsze przejażdżki tym lepiej dla serca i całego organizmu. Regularny trening wzmacnia kondycję.

3 Ochrona środowiska

Bez wątpienia jazda na rowerze sprzyja ochronie środowiska naturalnego. W tej kwestii chyba nie trzeba zbyt wiele pisać. W końcu rower w przeciwieństwie do samochodów nie emituje trujących spalin.

4 Oszczędność czasu i pieniędzy

Wybierając rower zamiast auta oszczędzamy nie tylko pieniądze, które musielibyśmy wydać na benzynę, ale również czas. Dojeżdżając do pracy rowerem nie stoimy w korkach, a w końcu czas w dzisiejszych czasach jest na miarę złota.

5 Poznawanie okolicy

Jazda na rowerze łączy przyjemne z pożytecznym. Poprawia się nasze samopoczucie i zdrowie, tracimy zbędne kilogramy, rzeźbimy sylwetkę, oszczędzamy pieniądze i czas, a do tego poznajemy lepiej nasze otoczenie. Przesiadając się na rower lepiej możemy poznać miasto i pobliskie okolice. Dzięki rowerowym wyprawom można odwiedzić nowe miejsca, nawet w mieście. Podczas jazdy autem lub komunikacją nie dotrzemy do parków lub małych uliczek starych miast.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonają wielu z Was do częstszych rowerowych wypraw.

By Marek

Dodaj komentarz